• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19
Всички въпроси за вилата.
forski - специалист
Имам ел.тример който използвам за косене на тревата около алеите и малка площ райграс в двора, най вече около цветятя на жената.Но за голямата площ около 700кв.м в овощната градина си имам една моторна Хускварна която не заменям за нищо друго освен за по-мощна моторна коса :)
Косата е лека, удобна и можеш да я разнасяш без проблем из целия двор, за голяма и силна трева имаш нож, за местата около мрежата и ъглите слагаш кордовата глава и си косиш като пич без никакви притеснения че можеш да удариш камък или по-дебела издънка от някой храст или дърво.
За мен моторната коса е много по-добрия вариант от електрическа или моторна косачка!
Няма по-досадно нещо от това да започнеш работа и през цялото време да се спъваш в кабели и разклонители или да се чудиш от къде да закараш ток на другия край на двора :evil:
Успех :)
http://www.husqvarna.com/bg/products/32 ... ifications Тази имам аз, и съм страшно доволен от машинката, за три години работа само масло и бензин :) !
Последна промяна от forski на вт апр 09, 2013 11:50 am, променено общо 1 път.
Martin.P - специалист
Аз имам една електрическа Бош, купена още 2004-та... от тези самоходните, с колелца, мисля че диаметъра на косене е 30 и няколко сантиметра, кош за тревата и т.н. Върши добра работа, но само за предния двор, в който си поддържам тревата перфектна.
За другите части, а и за навън(поддържам пространстовото около пътя пред къщата, да е в приятен за окото вид) не мога да смогна само с нея - най-малкото ще ми отнема страшно много време, а има и разни наклони и по пресечни зони, тъй че за там използвам бензинов тример.

Първо бях купил един китайски за 145 лв. ... карах с него около 2 години, но се налагаше да ремонтирам какво ли не. Бутона за газта му се откърши... вала се изрони... резервоара му се разхерметизира и взе да тече.... абе с една дума - боклук.

За това миналата пролет си купих един Щил FS 55 ...500 лв, но си струваше.
За цяла година, да речем около 4-5 коситби на приблизително 2 декара място съм изгорил точно 5 литра бензин... Дадоха ми безплатно 3 шишенца с масло, като я купувах, което да разреждам в 5 литра бензин и като свършат, да ида на профилактика.... а аз както я карам ще ми трябват 2-3 години да го сторя. :)
Машинката пали от раз, тихичка, мощна... нищо общо с китайския трактор, който се чупеше нон-стоп. За сега ми върши чудесна работа. А и с нея си доста по-гъвкав, може да косиш какво ли не и къде ли не.
ArturDent - Почти Безобиден
forski написа:
За мен моторната коса е много по-добрия вариант от електрическа или моторна косачка!
Да, стига да има кой да ти събира тревата след това...
Просто са за различни цели.
forski - специалист
ArturDent написа:
forski написа:
За мен моторната коса е много по-добрия вариант от електрическа или моторна косачка!
Да, стига да има кой да ти събира тревата след това...
Просто са за различни цели.
Зависи, аз кося често понеже живея постоянно в имота, не я чакам да стане по-метър.
На всеки две седмици се коси, тревата е ниска и в повечето случеи не я и събирам, но ако реша да го правя ми отнема не повече от половин час заедно с извозването :)
Това ми е най малкия проблем :)
VLADO66 - майстор
Чувал съм че има две противоположни теории/става въпрос за оставянето на тревата при често косене/-едната е че тревата се оставя на място за подхранване,другата е че трябва да се събира за да осигурява достъпа на кислород до почвата.
gogata1987 - специалист
VLADO66 написа:
Чувал съм че има две противоположни теории/става въпрос за оставянето на тревата при често косене/-едната е че тревата се оставя на място за подхранване,другата е че трябва да се събира за да осигурява достъпа на кислород до почвата.
Не се ли оставя за подхранване, само ако е мулчирана(смляна)? :?
ferrari4456 - специалист
Абе аз с един bosch rotak 40 си се справям чудесно когато кося селска трева дори по 50-60см като в повечето случай е 35-40см. :)
Да ако е бензиново ще е по-мощно но ти смърди и трябва да се разправяш да спираш на бензиностанциите за бензини масла и доста повече се развалят, според мен.А и ако на жената й замирише... :xplode:
Не мога да разбера защо просто не си направите система как да се движите из двора ви?
Аз кося около 700квадрата лице на двора и още 200квадрата зад къщата.

За около 15минути кося трева селска с височина поне 300квадрата.Никой не ми помага за кабела.
За 1час кося целия двор.
Явно нещо ви се бърка в системата с кабела.

Вижте аз как се разхождам из двора като кося от контакта до долната част на двора е 25метра и кабела ми е 25метра.
Зеленото там където се движа, червеното е контакта.

А сега към автора.Намери си една косачка над 1600W или толкова и ти гарантирам, че проблеми няма да имаш!

Прикачен файл

Untitled.png
Untitled.png (14.83 KиБ) Видяна 8615 пъти
VLADO66 - майстор
gogata1987 написа:
VLADO66 написа:
Чувал съм че има две противоположни теории/става въпрос за оставянето на тревата при често косене/-едната е че тревата се оставя на място за подхранване,другата е че трябва да се събира за да осигурява достъпа на кислород до почвата.
Не се ли оставя за подхранване, само ако е мулчирана(смляна)? :?
Когато откоса е с малка височина до 2-3 см.косачката я смила достатъчно.Не че го защитавам този вариант но съм чувал че някои футболни терени/особено в Англия/ оставят тревата.
hidrazin - майстор
ferrari4456 написа:
За около 15минути кося трева селска с височина поне 300квадрата.Никой не ми помага за кабела.
За 1час кося целия двор.
Явно нещо ви се бърка в системата с кабела.
Вижте аз как се разхождам из двора като кося от контакта до долната част на двора е 25метра и кабела ми е 25метра.
Зеленото там където се движа, червеното е контакта.
Абе ferrai ти да не си с комбайна lamborghini ? :)
Нещо не ти излизат сметките - каква е тая височина 300 квадрата? Ако приемем че е площ а не височина по твоите сметки излиза че за час косиш 1,2 декара? Да ама от рисунката излиза че частта от двора за косене е по-малко от декар. Та какво точно косиш и за колко време?
Защото така както си го нарисувал с тоя кабел от 25 метра не можеш да окосиш и половин декар. :lol:
А стига - електрическа косачка! Наистина звучи съвсем несериозно. Наистина върши работа ама за съвсем дребна работа. Другото си е утрепия.
:partyman:
ferrari4456 - специалист
hidrazin написа:
ferrari4456 написа:
За около 15минути кося трева селска с височина поне 300квадрата.Никой не ми помага за кабела.
За 1час кося целия двор.
Явно нещо ви се бърка в системата с кабела.
Вижте аз как се разхождам из двора като кося от контакта до долната част на двора е 25метра и кабела ми е 25метра.
Зеленото там където се движа, червеното е контакта.
Абе ferrai ти да не си с комбайна lamborghini ? :)
Нещо не ти излизат сметките - каква е тая височина 300 квадрата? Ако приемем че е площ а не височина по твоите сметки излиза че за час косиш 1,2 декара? Да ама от рисунката излиза че частта от двора за косене е по-малко от декар. Та какво точно косиш и за колко време?
Защото така както си го нарисувал с тоя кабел от 25 метра не можеш да окосиш и половин декар. :lol:
А стига - електрическа косачка! Наистина звучи съвсем несериозно. Наистина върши работа ама за съвсем дребна работа. Другото си е утрепия.
:partyman:
Все пак е рисунка исках да покажа как се разхождам с кабела и не се оплитам и не ми трябва човек да го държи. :-D

А да ви запитам колко често си точите ножовете на косачката и колко са остри? :?:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19

Тема "Избор на косачка за вилата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: