Всички въпроси за вилата.
nikolov333 - майстор
Да, сигурно е така.. Аз разсъждавам за двора ми в случая, понеже трупам идеи за там.. :-D
По принцип ще се опитвам да избегна голяма денивелация между нивата със запълване с пръст, но достъпа на големи камиони до парцела е невъзможен в момента и вкарваме по 3-4 кубика на курс..

Прикачен файл

received_2221369061278291.jpeg

Прикачен файл

received_1989125491396504.jpeg

Прикачен файл

received_2098497817114440.jpeg

Прикачен файл

received_2236100619839835.jpeg
VLADO66 - майстор
При всички положения трябва да имаш основа, каквото и да сложиш.Тези блокове са по 9 кг по спомен, а габионите са още по тежки и може да има потъване на места ако е без железобетон или бутобетон отдолу.
nikolov333 - майстор
За сега се отказах от подпорната стена за която копахме канала, понеже според мен я ненужно висока инвестиция при тази малка денивелация, а и конструктора ми даде много сложен за реализация проект в конкретните условия с армировка и двустранен кофраж, та сега разсъждавам как да променя концепцията и стигнах до идеята да правя стъпки за колове с бетонна ограда и заравяне на изкопа, като ската му да остане в парцела ми.. Нещо по-добро, като идея, ако има съм склонен да я обмисля.. :-D

Прикачен файл

IMG_20190522_173908.jpg
IMG_20190522_173908.jpg (59.96 KиБ) Видяна 2418 пъти
burkov - специалист
ср май 22, 2019 5:11 pmVLADO66 написа:
Тези блокове са по 9 кг по спомен, а габионите са още по тежки и може да има потъване на места ако е без железобетон или бутобетон отдолу.
Аз ги гледах и тези и на техносим и са по 42 кила. Но не се бях замислял за слягане. Според вас трябва ли да правя и аз стоманобетонна основа? Стената ще е около 1.8 метра висока, а това са си 9-10 блока.
Чираче - майстор
Много е неприятно, когато искаш да дадеш някакъв съвет по даден въпрос да отговаряш на човек, който не е посочил местонахождението си. Просто го подминавам. Иначе въпроса с подпорните стени е елементарен.
nikolov333 - майстор
Най-елементарното е, ако може да се избягват... :-D :partyman:
Чираче - майстор
ср май 22, 2019 7:22 pmnikolov333 написа:
Най-елементарното е, ако може да се избягват... :-D :partyman:
Ако има денивелация, няма как да се избягват, ако се търси решение. Моя двор не е голям, но съм го терасирал на няколко хоризонтални нива с подпорни стени, и стъпала между тях. Най-високата ми подпорна стена е висока 80см и с дебелина 10 см. Направена е от бетон/не съм пестил цимент/, и със сигурност ще ме надживее няколко пъти. Има си начин за направа на подпорна стена. Видях какво е направил конструктора ти - кажи му да си скъса дипломата, и да си намери друга работа. :lol:
nikolov333 - майстор
Казах му, че туй "нещо" не смятам да го правя.. :-D :lol: :lol:
Чираче - майстор
ср май 22, 2019 7:57 pmnikolov333 написа:
Казах му, че туй "нещо" не смятам да го правя.. :-D :lol: :lol:
Ама вероятно си платил за "туй нещо"? :? Подпорна стена не се прави по тоя начин.
nikolov333 - майстор
Не съм плащал..подарък ми е.. :-D

Тема "Въпрос за подпорна стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: