• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
dadko - майстор
freshenero написа:
Да подигна малко темата.Някой може ли да ми направи с някоя графична програма тази форма. http://chernigov.all.biz/bg/internet-ya ... YambVKLXIu А аз после да си я спринтирам.В реален размер 60 на 40 горе долу.Не съм сигурен дали ме разбрахте.Идеята ми е да си направя калъп от полиестерна смола,но ми трябва размер,така че при въртене да се,, ударят" стените.
Трябва ли ти още? Че да се хвана да го направя във векторен формат...
И- кое да е 60 на 40?

Прикачен файл

trotoar_ns.JPG
trotoar_ns.JPG (65.02 KиБ) Видяна 2636 пъти
dadko - майстор
Реално- не е необходима компютърна програма, за да си начертае човек такъв шаблон и сам. Дори ще е по- лесно на голям лист кадастрон, вместо да се принтира на малки листове (А4), които после да се слепват.
Та така:
1. Начертавате си квадрат. С размери каквито Ви харесва . На картинката линиите са в жълто.
2. Разделяте всяка страна на 4 равни части.
3. Начертавате отсечките в зелено-равни и в съответната посока. С дължина, каквато решите, горе-долу 1/8 от страната на квадрата, но може и по- голяма и по- малка. важното е да са еднакви.
4. Правите червените и лилавите контури.
5. разчертавате вътрешните контури на камъните както Ви е кеф.

Забележка: На чертежа не е предвидена големината на фугата между камъните. В зависимост от това колко решите да бъде тя- трябва да направите съответно корекция в необходимата посока на целия контур с половин фуга.

Прикачен файл

trotoar2.JPG
trotoar2.JPG (38.48 KиБ) Видяна 2374 пъти
hidrazin - майстор
Тези китайски форми не стават за никакъв чеп.
Резултата след тях обикновено е плачевен. Е, на някой може да му харесва, но си е чиста загуба на време, труд и материали.
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "форми за пътека???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: