• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
ferrari4456 - специалист
rplamen написа:
С китайките всичко е на късмет.Аз имам такава.Свърших си работата в двора.След това спря да пали - купих бубина и я запалих.После се надра цилиндъра,купих комплект цилиндър и буталце и пак я запалих.Сега пак не пали - пак го няма тока.Приключих с тази резачка - на боклука.Иначе имам познати които си ги ползват доста - късмет.
Бутало за да задере трябва да е било малко маслото или въздушния филтъра да е бил отдавна за смяна.Аз на моята хускварна заради стария филтър ми надра буталото и хвърлих пари колкото за 4 китайца. :-D
А към колегата ,друг вариант щом нямаш взимай тази.Няма смисъл да ти препоръчваме маркова, защото както каза няма да се изплати изобщо.
rplamen - помощник
не е задрало буталото,а имаше дълбоки драскотини и липса на компресия,може от отливките на буталото и цилиндъра нещо да се е отронило
Илчо Илиев - майстор
mcm написа:
Жегата не е причината да ти свърши маслото преди бензина, не е настроена помпичката която го изпомпва към веригата. Настрой я, че скоро ще останеш без шина и верига. Принципа за добре работеща помпа, е на един изразходван резервоар гориво, да остава малко на дъното на резервоара масло. Моята шина я карам с диона супер 10w40,такова имах останало, интересно защо ли не свършва преди бензина в жегите !!
Няма от къде да се регулира,но в интерес на истината,имаше малко масло....
Като видя,че не маже, спирам, свалям верига и шина, чистя основно, наливам гориво и масло и...газ..
Предполагам,че от дребните пилки от салкъма задръстват каналите за смазване или не може да се маже,но интересното е,че става малко преди да свърши горивото, иначе си маже без проблем..
За 90ЕP ми каза професионалист в дърводобива и до някаде съм склонен да му вярвам..
Тия дни ще дойдат следващите дърва и ще правим опити,а може и помпата да си е тръгнала,поне уж има гаранция....
Илчо Илиев - майстор
mcm написа:
Жегата не е причината да ти свърши маслото преди бензина, не е настроена помпичката която го изпомпва към веригата. Настрой я, че скоро ще останеш без шина и верига. Принципа за добре работеща помпа, е на един изразходван резервоар гориво, да остава малко на дъното на резервоара масло. Моята шина я карам с диона супер 10w40,такова имах останало, интересно защо ли не свършва преди бензина в жегите !!
Няма от къде да се регулира,но в интерес на истината,имаше малко масло....
Като видя,че не маже, спирам, свалям верига и шина, чистя основно, наливам гориво и масло и...газ..
Предполагам,че от дребните пилки от салкъма задръстват каналите за смазване или не може да се маже,но интересното е,че става малко преди да свърши горивото, иначе си маже без проблем..
За 90ЕP ми каза професионалист в дърводобива и до някаде съм склонен да му вярвам..
Тия дни ще дойдат следващите дърва и ще правим опити,а може и помпата да си е тръгнала,поне уж има гаранция....
Илчо Илиев - майстор
Колега, вземай каквото можеш да си позволиш,няма гаранция,че и 1000 лв да дадеш,няма да се скапе и да не ти признаят гаранцията,на китайските поне им са без пари частите,докато на останалите,произведени в съседния завод, частите са златни.....
Както и другите колеги казаха, всичко е късмет..
Последна промяна от Илчо Илиев на вт май 28, 2013 7:50 pm, променено общо 1 път.
Илчо Илиев - майстор
mcm написа:
Жегата не е причината да ти свърши маслото преди бензина, не е настроена помпичката която го изпомпва към веригата. Настрой я, че скоро ще останеш без шина и верига. Принципа за добре работеща помпа, е на един изразходван резервоар гориво, да остава малко на дъното на резервоара масло. Моята шина я карам с диона супер 10w40,такова имах останало, интересно защо ли не свършва преди бензина в жегите !!
Няма от къде да се регулира,но в интерес на истината,имаше малко масло....
Като видя,че не маже, спирам, свалям верига и шина, чистя основно, наливам гориво и масло и...газ..
Предполагам,че от дребните пилки от салкъма задръстват каналите за смазване или не може да се маже,но интересното е,че става малко преди да свърши горивото, иначе си маже без проблем..
За 90ЕP ми каза професионалист в дърводобива и до някаде съм склонен да му вярвам..
Тия дни ще дойдат следващите дърва и ще правим опити,а може и помпата да си е тръгнала,поне уж има гаранция....
Mitbull - специалист
Вземи, вземи. Да не стане като колегата с перфоратора: - "Колеги, на йенхела на 10-тата дупка му изчезна удара...".
Само една верига струва 25лв. Не знам как очакваш за 90, да вземеш цяла резачка която да работи, и то БЕЗОПАСНО! Има някой инструменти, с които шега не бива.

ПС: с тия 90 лева, ще си плащаш разликата до нарязани 2 кубика, повече години от колкото ще те изкара китайчето ;)
xperia - специалист
Взех триона ,понарязах малко и си работи.
Поне за моята работа съм доволен. :)
Пали от първия път и доста лесно се пали.
ivankrivodol - напреднал
За да не пускам отделна тема, ползвам тая:
Имам китайска резачка, знам, че са ментета, но не режа кой знае какво и не би било удачно да инвестирам в истинска такава. Та моята реже прилично, но проблема е с мазането на веригата. Сменил съм помпата, няма промяна и установих, че според мен е от възникване на подналягане в масления резервоар. Пробих дупка в капачката и така маже, но в изключено състояние потича масло от така направения от мен "отдушник" и го затапвам с клечка за зъби. Намерих зад съединителя къде е истинския отдушник, но не разбирам защо не функционира правилно. Той е явно с някакъв клапан пропускащ само в посока вътре в резервоара, а не позволява отвътре навън и като нагнетявам въздух със спринцовка в резервоара пропуска въздуха, а ако искам да изтегля- не може- т.е. теоретично клапана работи, но все пак не маже, а като отпуша направения от мен отвор всичко е ОК, но се налага да го затапвам. Знам, че такова менте не си заслужава да му се обръща внимание, но ако някой може да подскаже нещо ще съм благодарен. Също и как лесно да елиминирам оригиналния клапан, понеже стигам до заключение, че за да стигна до него май трябва да разглобя цялата резачка.
  • 1
  • 2

Тема "Китайски моторен трион?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: