• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
xperia - специалист
На година режа по 2 кубика максимум.Бях се насочил към електрическа и взех една от брат ми и взе че изгоря, защото нещо енергото ни е зле и имаме доста висок волтаж и сега в тези дъждове като рязах под навеса пред гаража стана една...
Другото което е гадно е че ако трябва да инвестирам още 100лв в кабел 50метра няма никакъв смисъл от електрическа резачка.
Погледнах китайците и тоя ми изглежда така най не "пластмасов"
http://remontite.com/motorni-trioni-rez ... e0bp4netm0
Няма смисъл да инвестирам в машина от рода на щил и хускварна.Защото под 400лв хубави с по мощни двигатели няма.
Някой има ли точно такъв трион като горния?
Става ли за нещо?Гледам имат доста резервни части.
dimitar.z - специалист
Екстра е, имам такъв вече три години, верно че само 5-6 кубика съм нарязал с него, но си реже! И си има всички защити, за един моторен трион. В началото слагах повече масълце в бензина, и си го паля през 5-6 месеца профилактично.
xperia - специалист
А веригата оригинална ли ти е?
На китайците нали са много меки и се тъпяли от 2-3среза в по-дебело дърво.
dimitar.z - специалист
xperia написа:
А веригата оригинална ли ти е?
На китайците нали са много меки и се тъпяли от 2-3среза в по-дебело дърво.
Оригиналната си е, дори не съм я и заточвал още. Само трябва да е добре опъната. Имам едно трансмисионно масло, от Ладата останало. От него наливам за смазване на веригата. Единствения дефект, който ми даде машинката досега, беше че се скъса въжето точно до възела на ръкохватката. И веднъж я задавих - т.е сложих повече масло, и не можа да запали.
Ако я вземеш, първо изгори два резервоара с бензин ( и масло разбира се), без да режеш с нея ( аз дори не бях монтирал и веригата) - така ме посъветва продавача.
xperia - специалист
А ти с каква шина си(колко см)?
Защото ги продават с няколко разновидности.
На живо много ли е "пластмасова" резачката?
dimitar.z - специалист
Ами не помня размера на шината в момента, а и не е при мен. На живо е добре, за тези пари. Виждал съм я под най-различни имена, но в същия цвят. Дори и в Бриколаж я имаше, под друго име, само че по-скъпа.
mcm - специалист
Хубава шина и верига са поне 50-60 лв. Тази на китайката не вярвам да е нещо хубаво като за тези пари. На живо погледни метала на двигателя, ми то не прилича на метал. И не слагай трансмисионно масло за смазване на веригата, нито пък отработено, производителя си има предписания какво да е. И още нещо, например щил препоръчват разработването на моторният трион да е по време на работа, а не на празен ход. Затова каквото и да вземеш, трябва да се прочетат упътването за съответната марка трион. Има много продавачи които не стига, че не са компетентни, но и в глупостта си дават грешни указания.
Илчо Илиев - майстор
Относно маслото за смазване на веригата, в жегите е добре да се ползва трансмисионно моторното става като вода и заминава бързо...
Това го установих в събота, рязах салкъм, дебел 20-25 см и доста преди да свърши бензина, маслото го нямаше,но...
Иначе в Коми за зимния период на работа препоръчват да се слага бензин в маслото....за да не стане на грес, така,че в зависимост от околната температура се преценява с какво да се маже,
За машинка, и аз имах същата дилема и накрая си взех-
http://www.onlinemashini.bg/benzinova-r ... 418xt/6916
Намерих я за 235 лв, до сега съм нарязал към 3-4 кубика и си работи добре..
Другия вариант е да поровиш из Продавалник, но ако намериш нещо изгодно, огледайте с някой, който има представа от тая техника...
rplamen - помощник
С китайките всичко е на късмет.Аз имам такава.Свърших си работата в двора.След това спря да пали - купих бубина и я запалих.После се надра цилиндъра,купих комплект цилиндър и буталце и пак я запалих.Сега пак не пали - пак го няма тока.Приключих с тази резачка - на боклука.Иначе имам познати които си ги ползват доста - късмет.
mcm - специалист
Жегата не е причината да ти свърши маслото преди бензина, не е настроена помпичката която го изпомпва към веригата. Настрой я, че скоро ще останеш без шина и верига. Принципа за добре работеща помпа, е на един изразходван резервоар гориво, да остава малко на дъното на резервоара масло. Моята шина я карам с диона супер 10w40,такова имах останало, интересно защо ли не свършва преди бензина в жегите !!
  • 1
  • 2

Тема "Китайски моторен трион?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: