Всички въпроси за вилата.
Ламперията е смърч,е не е скандинавски,ама за това имам финанси.Все пак това е форум - "Направи си сам" а по Бългаски трябва и да е евтино.Пък ако не се получи майната му ше висиме на барбекюто... :partyman: Още малко ми остава да я завърша и ще кача още снимки.А след като заработи ще споделя и впечатления.
какво се случи с проекта? развитие? новости? снимки?
пет юли 20, 2018 8:21 pmnikolay_konstantinov написа:
какво се случи с проекта? развитие? новости? снимки?
И аз следя темата с интерес и чакам резултати.
П.п. подкрепям идеята за български материал. Наистина е по смолист и ще имаш проблеми, но и на "специалния" избива смола. Решението е да не пипаш смолата а да я оставиш да изстине и се втвърди напълно след това пада много лесно с шкурка. Ако се наложи имай в предвид че спирта разтваря смолата. 3- 4 напалвания на сауната без да я ползваш, че ще се :rolleyes: и след всяко изстиване действаш с шкурката и е готова за ползване. :supz:
ср авг 15, 2018 3:55 pmjonhard написа:

Решението е да не пипаш смолата а да я оставиш да изстине и се втвърди напълно след това пада много лесно с шкурка. Ако се наложи имай в предвид че спирта разтваря смолата. 3- 4 напалвания на сауната без да я ползваш, че ще се :rolleyes: и след всяко изстиване действаш с шкурката и е готова за ползване. :supz:
А предварително опарване на дървесината и след това сушилнята до 3% влажност ?
king82 - специалист
Преди години работих във фирма правеща и сауни. Видял съм не малко самоделни сауни, на които дървенията беше от ЛИПА. Иначе оригинала е финландски смърч, а пейките от абаче (бананово дърво).
plamen6703 - майстор
Направил съм си руска баня на вилата, материала ми /най-евтиният/ е липа, малко повече от 10 години я ползвам и проблем с материала до момента нямам :) .
С липов материал работят и "Кателиеви" от Варна, но цените са като за кедър :cool: ! :partyman:
" А предварително опарване на дървесината и след това сушилнята до 3% влажност ?"

Незнам резултата какъв ще е, но разходите ще са като да си купиш спец. материал. Пробвай и пиши.
mikluho - специалист
И аз е те така в игри и закачки си сковах една сауна на верандата :)
И сега съботите са ми ангаже.
https://photos.app.goo.gl/PL7WC82Q54qUwei99
110 градуса прави без проблем.
Материали - сачак и дюшеме. От по бюджетните.
Изолация - вата 10 см. и найлон /дебел някакъв/
Печка - газова бутилка 30 литра
Камъни - павета
Резултат - уаууу.

Разходи - около 700 лева

Остана ми само пейки да скова , за сега с едни дървени столове.
:partyman:
mikluho - специалист
съб фев 02, 2019 10:14 pmplamen6703 написа:
Много добра работа :2thumbs:
Благодаря
Стената към къщата е с фибран в предвид че самата къща е със стени от вата, "сглобяема къща".

Тема "Сауна, тип финландска." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: