• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
stancho123 - специалист
Husqvarna 236 или Stihl MS 170?
Ще го ползвам на вилата за дърветата около и в двора.
Чудя се между двете.Еднаква цена имат.
:?
imegogo - специалист
бих взел Husqvarna та иначе 170 е малък трябва да я сравняваш с 180
iivanov - майстор
Не съм спец, но ми се струва, че щил си вадят киловатите с високи обороти и смешен въртящ момент.А въртящият момент е този, който ще запази оборотите при рязане, респ. скороста на отреза.Тук има щиладжии, които ще ми скочат, но пак казвам, не съм специалист.
vrangelov - специалист
Колега Иванов,
позволете да Ви противореча! Уважавам мнението на всеки, но това с въртящите моменти са градски легенди. Щил и Хускварна имат подобни двигатели със сходни характеристики. Мощнотта е произведението на въртящия момент и оборотите - т.е. гледаме киловатите (конските сили). Който както иска, така да си вади киловатите.
За нас клиентите не е толкова важно, дали въртящият момент ще е 2,7 или 2,6 нютонметра, 12500 или 13000 оборота. От друга страна това, че един двигател фабрично е настроен да работи с 13 000 оборота е някакво доказателство за качеството му.
По-конкретно по темата - според мен между тези два триона хускварната е по-добър!

Поздрави!
iivanov - майстор
Колега, нима казвате,, че въртящия момент е без значение? :shock: :? Мнението дадено по-горе се базира на съпоставка на ТТ данни взети от сайтовете им.И тъй като щил никъде не дават въртящ момент, се наложи да го вадя от оборотите и киловатите.А разлика от малко повече от 1/5 в полза на хуска, за среден клас машина си е доста.
А по въпроса, държал съм хуск 236 и щил 181. И двете са пластмасови играчки,но пластмасата на щила ми харесва повече, както и звука и.Ако може да се отдели лев отгоре,бих препоръчал щил 181, ако не -хуска.
bigdragon - майстор
Аз съм от т.н. щиладжии, нооооо....
Както разбирам от ценовият клас в който си влязъл, на тебе ти трябва качествена хоби машина.
При Щил в този клас нещата са обрани до последно и прословутата неубиваемост и ресурс са на нивото на другите добри марки. По тази причина препоръчвам Хуск 236, като по мощна от Щтил170.

При профи сериите, където високата цена се връща многократно нещата са по-различни, но това е друга бира...
vrangelov - специалист
Ами да, колега Иванов, точно това казах. Казах, че е по-добре да се гледа мощността отколкото въртящият момент, защото той ни интересува само косвено. Ако това с произведението не е станало ясно, ще го обясня по-простичко. Нека си представим, че 3 х 2 = 6 , тук 3 е моментният въртящ момент, 2 са моментните обороти, а 6 е моментната мощност или работата, която върши машината. Само по себе си 3 е нищо без 2 и точно заради това гледаме 6.
Ако някъде сте видели с 1/5 по-висок въртящ момент, той много лесно е могъл да бъде компенсиран с 1/5 по-високи обороти при конкурентния двигател. Пак повтарям, важни са конете. Това не е лека кола, та да гледаме и въртящият момент. Леките коли се карат с 1/2 или 1/3 от максималните обороти. Резачките е най-добре да се карат на пълна газ и именно там близо до максималните обороти е и максималната мощност.
Аз също съм фен на щил, но не и в този клас. Тук между тези две машини хускът води с цена - 20 лв. по-евтин, и с мощност - с 0.2 кW повече. Недостатък е теглото.

Останете със здраве!
Sof - специалист
Ето една хубава тема за ЩИЛ 181

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=67&t=388455


Хускварната е на същият кантар- тоест която и да вземеш все грешиш !
iivanov - майстор
Sof написа:
Ето една хубава тема за ЩИЛ 181

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=67&t=388455


Хускварната е на същият кантар- тоест която и да вземеш все грешиш !
kossis написа:
:arrow:
Алоо, Модераторите! Сега на кого да отговарям? :?
  • 1
  • 2

Тема "Husqvarna 236 или Stihl MS 170 ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: