Всички въпроси за вилата.
VLADO66 - майстор
Тая земя отторе ще тежи,тия железа/клетката/рано или късно ще изгният.Хубаво и правилно е между бидоня и земята отстрани да се нахвърля земновлажен бетон,а отторе да се сложи някоя мрежа и бетонец с оставащ кофраж
naskov - майстор
Аз съм монтирал от тези: http://www.thermoeconomic.com/rezervoar ... 000-l-p88/

Специално за подземен монтаж са и издържат на налягането на земята
hidrazin - майстор
Мани налягането на земята и вземи да кажеш за налагането на джоба? :-D Един квадратен бидон 1000 литра е 70-100 лева а едно елби от 1000 литра е хилядарака.
:partyman:
Значи и аз ще слагам такъв квадратен бидон 1000 л на вилата и към него мисля да свържа хидрофор и от хидрофора към водопровода на вилата , та искам да питам дали има нещо специфично което трябва да направя за да нямам проблем за напред ? :yawinkle: :?
VLADO66 - майстор
В друга тема се коментираше че е полезно да се сложи вътре сребро против бактерии.Друг вариант е УВ лампа.
gorogeorgiev - напреднал
Благодаря на всички за мнението. Чудя се няма ли да стане, ако сложа преди решетката платна стиропор. Дали ще е достатъчно здраво и ще опази резервоара от счупване ?
ivanovbg - майстор
Аз бих направил бетонен бункер с капак - все пак изкопа си го имаш и с малко арматура и няколко платна... Така хем няма да ми го мачка земята, хем ако след време му стане нещо ще го сменя много лесно, а и лесно бих го вадил за да го почиствам когато реша. Евентуално и хидрофора бих монтирал вътре, а тръбите и тока също под земята. Като се зарие с малко земя отгоре и крадците трудно биха го намерили. Стиропор бих сложил за изолация да не замръзва зимата.
ArturDent - Почти Безобиден
Стиропор няма да помогне нито против счупване, нито против замръзване.
Счупването става не от камъни/остри предмети от натиска на пръстта, т.е. трябва ти нещо здраво.
От замръзване също няма да предпази защото водата ще стои достатъчно дълго (особенно през зимата) че да изстине. Изолацията (стиропора в случая) спомага за по-бавното истиване, но не топли!
Ако е вкопан в земята даже може да се получи обратния ефект - резервоара да замръзне, а пръста около него не...
ivanovbg - майстор
Стиропора само отгоре над капака. Топлината идва от земята - не ми се вярва на метър дълбоко да мръзне.
ArturDent - Почти Безобиден
Е аз какво казвам - да не се слага стиропор към земята. Нека резервоара контактува с почвата или бетонна стена/под
Ако горния край е на 30 см. под нивото на терена, най-много да се образува ледена кора на повърхността на водата. Надолу няма да замръзне.
Сега се замислям - имам шахта за вода (за крановете) 1.6м х 1.2м х 0.8м дълбока. Направена е с плътни еднички зидани надлъжно. Вече пета година няма и намек за поддаване.

П.П.Понеже ще питате защо е толкова голяма - понеже съм доста едър и като се навеждам да гледам електромера, да не си удрям главата...

Тема "Резервоар за вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: