Всички въпроси за вилата.
gorogeorgiev - напреднал
Здравейте,
купих за вилата хидрофор, който смятам да вържа към резервоар. Вече съм изкопал квадрат с размери 1,30 м.
Бях решил да купя обикновен резервоар от 1000 л., но ми казаха, че ще се спука.
Моля за съвет, какъв резервоар да купя. Идеята е, да мога да разчитам, че няма да се спука, а също така и да е удобен за монтаж за хидрофор.
sinbor - специалист
Ще се спука ако го оставиш пълен с вода при отрицателна температура, при тези условия ще се спука и хидрофора и какво ли още не. Така, че или трябва да са в помещение, което не мръзне, или да изтакаш системата.
gorogeorgiev - напреднал
sinbor написа:
Ще се спука ако го оставиш пълен с вода при отрицателна температура, при тези условия ще се спука и хидрофора и какво ли още не. Така, че или трябва да са в помещение, което не мръзне, или да изтакаш системата.
Зимата ще източвам резервоара, а хидрофора ще се демонтира. Идеята е какъв резервоар за подземен монтаж да избера.
VLADO66 - майстор
Ако става въпрос за кубичните евтини резервоари-шурата си беше качил един такъв на тавана на вилата и една зима му беше замръзнал.Размръзна го без поражения с една духалка в помещението която работи близо седмица да поддържа 5-10гр.
gorogeorgiev - напреднал
VLADO66 написа:
Ако става въпрос за кубичните евтини резервоари-шурата си беше качил един такъв на тавана на вилата и една зима му беше замръзнал.Размръзна го без поражения с една духалка в помещението която работи близо седмица да поддържа 5-10гр.
Ами, към такъв се бях насочил, изкопах дупка за него, но ми казаха, че не става. Трябвало резервоар за подземен монтаж. Таван нямам, така че и този вариант отпада.
miroton - майстор
И какво ще му стане на резервоара под земята?
mir4oto - специалист
Нищо освен, че няма да донесе по-голяма печалба на търговеца на "подземните" резервоари. :finga:
shotik - майстор
Ако се вземе такъв бидон 1000 л.: http://www.bezplatno.bg/obiava/16387/ib ... D0%B0.html


и така както е с рамката и около нея се пуснат кофражен шперплат или ламарина,мисля ,че няма какво да му стане ,те ще го пазят,но вътре ще зеленясва и хваща гадости ,трябва ада се мисли за миене поне веднъж годишно.
piron45 - майстор
Вземи си пластмасов резервоар, не са скъпи и го зарови щом нямащ място, но гледай да е по дълбоко. Над него да има поне 50см земя за да не замръзва и няма да ти трябва да го източваш.Нито пък ще се притесняваш някой да не го открадне. Тръбите също си ги пусни в земята и си готов. Няма да е лошо да има филтър на пълнещата тръба за да не се затлачи.
hidrazin - майстор
Подкрепям. Зарови го на 50-60 см и няма да замръзва и зеленясва. За зеленясването се иска светлина. Ако го държиш повечето време почти пълен няма опасност да се спука. По-опасно е ако е заровен и стои празен. Затова и басейните зимно време не се източват. Ама все пак е пластмасов и ще поеме известни деформации за разлика от бетонните басейни.
:partyman:

Тема "Резервоар за вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: