• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всички въпроси за вилата.
dobmilen - напреднал
Вече дойде време за изграждането на бетонното корито,обаче възникна проблем.Подпочвена вода.
В момента нивото е двойно по голямо от това на снимката.
Помагайте за решение :?

Прикачен файл

DSC_0335.jpg
bulhomes2 - майстор
Дооформяш го като езеро. Шегувам се естествено (само заради оградата). Бих се изненадал ако има друг начин освен изпомпване. Но ето едно много ясно доказателство защо не трябва да се изпразват вкопаните басейни.
dobmilen - напреднал
В момента както е още повече водата щеше да изплува като лодка :lol:
То за изпомпването е ясно,обаче аз питам след направата му няма ли да възникнат проблеми,като навлизане на водата от вън на въте и да се размътва.А и в случая бетона по силен ли да бъде или 20см. е ок
fore - майстор
По принцип е добре да го правиш през най сухият сезон- Есенно време. Сега ще трябва да изпомпаш водата и ако не се навирява бързо може и да излееш бетона.
Струвами се че е наложително да сложиш и хидроизолация в твоя случай. Поразгледай в сайтовете и фирмите предлагащи изработка на басейни и подобни системи. Примерно http://www.bspools.com/baseini.php?id=43

Лошото е че цената е висока и ще оскъпиш нещата. Но без тази хидроизолация в твоя случай ми се струва че ще стане манджа с грозде. Просто на много високо имаш подпочвени води и не е шега работа.

Също е добре да сложиш повече арматура, бетона да е по дебел с пластификатори и еластификатори и едър камък да има в основата.
Водата е доста и не е ясно при изпомпването дали ще я смъкнеш до дъното или ще се навирява отново. Тогава става сложно.
tinalex - специалист
Аз бих направил следното-една дупка в най-ниската част на изкопа и в нея голям леген с дупки и помпа с поплавък.10см едър чакъл по дъното на изкопа,дебел найлон по дъното и стените и отливам подложен бетон 10см.Насади фусове през 150см.После арматура,кофраж,тръби,сифони,скимер,дюзи и отливам стените-кофража при дъното повдигнат на 20см за да стече бетон към дъното-малко.После махам кофража и лея дъното.Дупката с помпата последна.Иначе бих изчакал суша,но не се знае кога.Аз заради подпочвени води моя
го направих над земята-кладенеца ми се пълни с вода пролетно време на 20см от земята.20см стени са достатъчни.Колкото по-добър кофрам,толкова по-малко ядове с шпакловката после.
dobmilen - напреднал
Ами маи ще чакам суша,че несъм трамбовал дъното
dobmilen - напреднал
Започнах строежа :supz: :supz: :supz:

Прикачен файл

DSC_6191.jpg
стапалата 23см.височина стапало 30см.
DSC_6191.jpg (81.21 KиБ) Видяна 1803 пъти
tinalex - специалист
Браво.Не се ли пълни изкопа с вода?
dobmilen - напреднал
[quote="tinalex"]Браво.Не се ли пълни изкопа с вода?[/quote

аз вече го залях
dobmilen - напреднал
Направих му двойна скара 15х15 8мм. на дъното,като положих преди това чакъл и циментови плочи.След това излях около 22см бетон.Дано е достатачно а страниците армирах отново с двойна скара 15х15 обаче с 6мм но в ъглите на всяка скара слагах по 10мм.железни ъгли през 40см.дано всичко това се окаже напълно достатъчно.

Прикачен файл

11.jpg

Прикачен файл

13.jpg

Прикачен файл

12.jpg етва помпата които го е измислил е голяма работа
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "басейн" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: