• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Всички въпроси за вилата.
Чаро - Акълия
Хвърлям няколко парцала в ВЦ-то последователно и ги изхвърлям заедно с водата в найлонов чувал...
За шахтата с водомерите съм си направил 'тапа' от стиропорени парчета, омотани с бандажно тиксо и стреч фолио.
Нещо подобно на фабрично запечатаните пакети със стиропор, но с размери на шахтата и дебелина около 50см. През цяло съм я пробил със стар кабел за да се получи подобие на дръжка. Няма проблем със замръзване или изненада от отчетника.
forski - специалист
Колеги аз отдавна се чудя но все не остава време да попитам, понеже шахтата в която е водомера е сравнително голяма и в момента съм наредил фибран и стиропор по-стените с цел да изолират и да я стесня. Ако вместо това, пространството м/у стените и водомера го напълня със строителна пяна няма ли да има по-добър ефект?
Пяната изолатор ли е, и би ли била удачна да се запълват кухини около ВиК тръби с цел да не замръзват зимата?
Johny - майстор
Моята шахта издържа на всички студове без зазимяване: viewtopic.php?f=21&t=39310&p=438984&hilit=%D1%88%D0%B0%D1%85%D1%82%D0%B0+%D0%B7%D0%B0+%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B0#p438984
radius - майстор
Пяната е добър изолатор. За мен, истината е да се изолира отгоре, откъдето идва студа. Ако стените са бетон - и те. Отдолу, обаче е добре да е земя и да не се изолира, малкото топлина идва оттам.
ferrari4456 - специалист
Виж моята шахта.
Темперетурите падат до минус 25градуса.Винаги е по студено от София с около 5-6градуса.
http://prikachi.com/images/946/6754946k.jpg
През февруари се пълни с вода до горе, източвам я и така.До сега в шахтата тръба не ми се е пукала, а на чешмата тръбата, но само заради, това че не бях отворил кранчето.
Insight - напреднал
ferrari4456 написа:
Виж моята шахта.
Темперетурите падат до минус 25градуса.Винаги е по студено от София с около 5-6градуса.
http://prikachi.com/images/946/6754946k.jpg
През февруари се пълни с вода до горе, източвам я и така.До сега в шахтата тръба не ми се е пукала, а на чешмата тръбата, но само заради, това че не бях отворил кранчето.

Тоест - ти я пълниш нарочно с вода, или си се пълни сама?
ferrari4456 - специалист
Ако има повече сняг и дъждове се пълни сама.Иначе тази година не се напълни.
Това са снимки от 2011 година март месец в началото.
ArturDent - Почти Безобиден
@forski, нещо бъркаш нещата - трябва да изолираш отгоре, а отстрани и най-вече отдолу да няма изолация. Отгоре иде студено, а от земята топло.
forski - специалист
Аз отгоре съм изолирал с фибран и минерална вата, понеже отстрани са камъни подредени като зид а отдолу е пръст за това питам дали не е удачно да се опени максимално около водомера!?
Инъче под водомера където е гола земя съм сложил едно парче фибран, най лесно ми е да го махна :)
Отстрани по-камъните съм наредил фибран и всичко останало около водомера съм го натъпкал с минерална вата.
Insight - напреднал
ArturDent написа:
@forski, нещо бъркаш нещата - трябва да изолираш отгоре, а отстрани и най-вече отдолу да няма изолация. Отгоре иде студено, а от земята топло.
И аз така ги виждам нещата.

Единствената леека въпросителна е при бетонните шахти, щото бетона е бая топлопроводим, обаче след като почти целия е в земята, едва ли топлообмена с въздуха на малката външна част ще е по-силен от топлообмена с почвата на останалата част.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Зазимяване водомерна шахта - спор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: