• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Всички въпроси за вилата.
Insight - напреднал
Водомерна шахта - дълбока ~80см. достатъчно ли е да се напълни догоре с чувалчета пълни с сухи листа и разни такива работи?

Щото аз смятам, че е достатъчно, по простата логика, че от земята иде топлинка, обаче един познат ПРЕДИ ТОВА увива тръбите с парцали и найлони, та стават едва ли не като ТЕЦ-ови и нищо не може да го спре.
rositodor - специалист
Мисля че това с листата е достатъчно,аз пълня водомерната шахта с парчета стиропор.
stiv1961 - майстор
И аз слагам торби пълни със сухи листа и отгоре капака.
iivanov - майстор
Относително е.Виждал съм метрова шахта, пълна със слама...и изгърмял водомер.Ама тогава студовете се задържаха към 20 дена и за капак падна до -25º.
vvg - специалист
Insight написа:
Водомерна шахта - дълбока ~80см. достатъчно ли е да се напълни догоре с чувалчета пълни с сухи листа и разни такива работи?

Щото аз смятам, че е достатъчно, по простата логика, че от земята иде топлинка, обаче един познат ПРЕДИ ТОВА увива тръбите с парцали и найлони, та стават едва ли не като ТЕЦ-ови и нищо не може да го спре.

За кой район говориш?
zmiori - специалист
rositodor написа:
Мисля че това с листата е достатъчно,аз пълня водомерната шахта с парчета стиропор.
+1
ivanovbg - майстор
Аз всяка година хвърлям една разплетена бала слама, мокря я с 1 - 2 кофи вода и я завивам с найлон. Зимата не ходя много, района е гр. Брезник - често има температури под -20С и вече 20години не съм имал проблем. Напролет изгнилата слама я разхвърлям из градината за тор :)
:partyman:
Тани - модератор
Разбира се, че е достатъчно! Още повече, че при гниене, листата отделят топлина!
hidrazin - майстор
iivanov написа:
Относително е.Виждал съм метрова шахта, пълна със слама...и изгърмял водомер.Ама тогава студовете се задържаха към 20 дена и за капак падна до -25º.
Това няма как да му повярвам. Имало е нещо друго за да се спука - например шахтата е била без капак или водомера е бил някъде горе, а не на дъното на шахтата.
Моята е към метър дълбока, с алуминиев капак, без никаква изолация и с нищо никога не е зазимявана. Шахтата се намира на километър от първите скали на Стара планина. :)
:partyman:
Krass - майстор
Ама южно от Стара планина, а както знаем на южния полюс е по-топло от на северния :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Зазимяване водомерна шахта - спор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: