• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Всички въпроси за вилата.
Тани - модератор
Ами не знам как е по други места, но в къщи ако ме намерят в къщи 3 пъти в годината, пак е добре! Когато купих къщата, предишните собственици(по-скоро наемателите им) бяха натрупали 500-600 лв. сметка. След като я купих, не се нанесох в нея веднага и бяха прескочили оградата и пломбирали крана, но не уцелили правилния :lol: Като се нанесох си платих сметката , но не извиках да ми махат пломбата, защото не ми пречеше. Чак на другата година се засякохме с инкасаторката и тя започна пребледняла нещо да се спича. Била направила "голям гаф" - пишела ми показания, но била забравила, че този водомер е пломбиран. Успокоих я, че наистина съм ползвал водата и се оказа, че с голяма точност е предвидила потреблението ми :shock: . Та така се засичат водомерите при нас :wink: Не съм сигурен даже, дали въобще минават да ме търсят през зимата или минават само по апартаментите и вътрешните водомери!
stiv1961 - майстор
Специално моя го отчитат веднъж през лятото, да видят дали съм консумирал от тяхната вода :-D . Иначе съм си със собствен водоизточник, но понеже спирателния кран за двора е в шахтата се налага два пъти в годината да правя това упражнение :)
Insight - напреднал
;-)

Шахтата, за която питах е до София, южно, малко над околовръстното.... въпросът е, че каквато и да е изолацията от горе, да увиваш тръбите с парцали, не би трябвало да има полза, щото целта е да се изолира студения въздух от горе, а не топлината, която идва от земята.
ivanovbg - майстор
Има полза ако се ползва за ежедневни нужди. Водата от водопровода идва с температура от 10-12 градуса, по металната тръба също се предава топлина от земята така че не би трябвало да мръзне ако е хубава изолацията. Ако не се ползва пък, каквато и да е изолацията на тръбата топлината свършва и ...
kuger - майстор
Карах на слама, две поредни години правих ремонт на спукано стъкло на водомера. От както ползвам минерална вата нямам проблеми. Шахта 1 Х 0,8 м., дълбока около 1,2 м.
пп: Забравих, капака е метален 5 мм.
EDI - майстор
Аз на вилата увивам с малко стари парцали водомера и тръбите, мятам един стиропор 5 см отгоре, колкото е размера на шахтата и нямам проблеми до сега дори и при -20 градуса.Моята шахта е 1Х0,7 метра, дълбока е към 80 см.
forski - специалист
Платовете и парцалите от тях поемат много влага и лесно могат да замръзнат, като в същото време не се явяват никакъв изолатор, за това не са удачни за увиване на тръби и водомери. Все едно да излезете на -20 с мокри дрехи и да се надявате да ви стоплят!
Слама, и разните му там изкуствени материали :)
EDI - майстор
За това не съм се замислял, ама не съм имал проблеми доста години и затова така си карам.
Insight - напреднал
ivanovbg написа:
Има полза ако се ползва за ежедневни нужди. Водата от водопровода идва с температура от 10-12 градуса, по металната тръба също се предава топлина от земята така че не би трябвало да мръзне ако е хубава изолацията. Ако не се ползва пък, каквато и да е изолацията на тръбата топлината свършва и ...
Да - вярно и това е важно ... не се ползва, водата във вилата се източва и на практика има вода само преди водомера .... което автоматично обезсмисля съвсем увиването с парцали.
kuger - майстор
Зимата ползвам вода, когато съм там. Кран преди водомера не затварям, само размразявам чучура, когато ще ползвам.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Зазимяване водомерна шахта - спор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: