• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всички въпроси за вилата.
nautilus33 - майстор
Нямам изпразнител, там е проблемът. Не знам дали ще искат да дойдат, за да спрат водата от улицата и да сложа един, за да мога да източвам, защото си мисля, че дори и да го увия с изолация, пак може да гръмне като миналата година, и после пак 70лв за нов. Не ми оставиха никакви книжа от водомера, за да видя дали по предписание трябва/може да се сложи изпразнител преди него, защото както каза Лов, ако там го пише, няма да могат да кажат нищо.
plamen6703 - майстор
Постави крана с изпразнителят след водомера, спри водата, обвий с тръбна изолация на местата където позволява и източи инсталацията колкото се източи. Направил си каквото може, ще се случи каквото се случи, но ако увиеш и водомера с дунапрен е малко вероятно да се спука. :partyman:
lov - майстор
За изпразнител преди водомера могат да го оспорят. Но при мен просто такава беше ситуацята че спирателния кран ми е ниско до земята и най лесни я монтаж така че да се вижда водомера неше да е вертикален. те всъщност се заядоха заради филтъра преди него не за това че имам изпразнител там.
Та дори да е след него като се спре крана преди водомера би трябвало да се източи ако е хоризонтален. По ме притеснява това че той е на високо и после тръбите ти слизат пак на долу и в тях може да остане вода и да направи беля. Там си прецени на място как можеш да я изгониш. Ако нямаш изпразнител развиваш холендровата гайката която не е пломбирана и водата пак ще изтече. Е гадното е на пролет че пак трябва да я завиваш а и е добре да се смени уплътнителя там че не носи много такива манипулации но пък струва стотинки.
nautilus33 - майстор
Ясно. Ще опитам така, понеже нямам изпразнител. А ако реша да надуя с компресор от чешмата в банята, след като съм развил холендера след водомера, дали ще успея да изкарам всичката вода?
lov - майстор
Зависи как ще надуеш :lol: Би трябвало да излезе. Действай и ще разбереш сам :)
Дори да остане малко вода не е страшно стига на не запълва целия обем на тръбите.
nautilus33 - майстор
Вчера проверих изолацията за водопроводни тръби, но е около 2-3мм дебелината. Не е ли малко?
theagent - специалист
nautilus33 написа:
Вчера проверих изолацията за водопроводни тръби, но е около 2-3мм дебелината. Не е ли малко?
Има изолация от микропореста гума 6, 9, че и до 19 мм
hidrazin - майстор
theagent написа:
...изолация от микропореста гума 6, 9, че и до 19 мм
И 50 мм да е - все същия чеп. Те не вършат никаква работа ако нямаш някаква консумация на вода.
:partyman:
Keresteliev - специалист
hidrazin написа:
theagent написа:
...изолация от микропореста гума 6, 9, че и до 19 мм
И 50 мм да е - все същия чеп. Те не вършат никаква работа ако нямаш някаква консумация на вода.
:partyman:
И 100 мм да е - пак е същия чеп.

Не съм го виждал наскоро, но Цилков имаше един подпис (по смисъл) - Изолацията не топли, а намалява скоростта на изтиване!

Ако няма внясяне на топлина, в един момент температурата ще се изравни с външната.
hidrazin - майстор
Точно!
Водомерната шахта трябва да е достатъчно дълбока за да остане водомера под точката на замръзване на почвата.
Ако е добре затворена и като екстра някаква изолация на капака, топлината от почвата няма да позволи замръзването на водомера.
Естествено системата след водомера се изпразва де (ако има вероятност за замръзване).
Лично при мен капака на шахтата е от алуминиева ламарина и няма никаква изолация но водомера е на около метър дълбочина.
Никога не е замръзвал освен веднъж - минал "водния дух" да записва показания и не сложил капака на шахтата...
:partyman:
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Зазимяване водомерна шахта - спор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: