• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Всички въпроси за вилата.
Insight - напреднал
Относно тоалетната чиния, би трябвало с половин пакет морска сол да се размине драмата с обезводняването на сифона... нали така?
kozl - майстор
За чинията с антифриз е по-сигурно.
iivanov - майстор
kozl написа:
За чинията с антифриз е по-сигурно.
И къде ще му излезе края? :?
hidrazin - майстор
Ами вземете да сложите нагреватели с термоколнтрол. :lol: Ба си чинията.
Става със сол, сода каустик (поне ще изчисти добре и чинията), магнезиев или калциев хлорид. Тези последните се използват за размразяване на пътища. Ето тук например торба 25 кила е 30 лева. Ще стигне за дълги години пък и с него зимата може да си размразявате пред гаража, пътеките и тротоарите на вилата/къщата...
Между другото става и с захар. По-гъстичък разтвор. :)
:partyman:
iivanov - майстор
hidrazin написа:
...сода каустик (поне ще изчисти добре и чинията)...
:partyman:
[-X Тц, опасно е! Представи си ситуацията.
Работата е на зор, бягаш към wc и съвсем изключваш за содата.И тъй като мат'риала е под налягане, цопва със сила и се образуват пръски.Резултатът е добре ощавен задник. :butthead: :-D
Insight - напреднал
hidrazin написа:
Ами вземете да сложите нагреватели с термоколнтрол. :lol: Ба си чинията.
Става със сол, сода каустик (поне ще изчисти добре и чинията), магнезиев или калциев хлорид. Тези последните се използват за размразяване на пътища. Ето тук например торба 25 кила е 30 лева. Ще стигне за дълги години пък и с него зимата може да си размразявате пред гаража, пътеките и тротоарите на вилата/къщата...
Между другото става и с захар. По-гъстичък разтвор. :)
:partyman:

Ето тука е тънката работа, има хора, които първо изпразват сифона, а после наливат антифриз, разглобяват се всички сифони на мивките, развиват се връзките около водомера и бойлера (кранчетата с обезводнител не се броят да вършат работа), увиват се тръбите във водомерната шахта и няма сила, която да ги спре..... зазимяването на една вила с 3 чешми, един кенеф и един бойлер обикновено отнема един ден....

Напролет е даже още по-страшно, щото половината уплътнения вече не стават (логично) и се почва една мотаница докато се пусне водата - не ти е работа.

По темата "тоалетна чиния с нагреватели с термоконтрол": -Ми ако спре тока бе! ;-)
hidrazin - майстор
Insight написа:
По темата "тоалетна чиния с нагреватели с термоконтрол": -Ми ако спре тока бе! ;-)
Ми резервирано захранване - от две места, UPS, дизелов генератор и SMS известяване. :lol:
Относно содата каустик - какъв зор бре? Нали си зазимил вилата/къщата и те няма там? Слагаш на чинията предупредителна табела - "Внимание! Опасно за дирника!". Пък за бягането - бягаш някъде на двора. :-D Освен това ще служи и като предпазно средство против крадци. Представи си сега - влиза крадеца, от притеснение го напъва здраво, бяга към WC-то и си щави задника.
:partyman:
nikolson - майстор
Така и ще се реализира поговорката "гъз глава затрива"...
nautilus33 - майстор
Да размърдам малко и тази тема, понеже пак е за зазимяване, но не на шахта, а на водомер вътре вкъща. Миналата зима беше гръмнал, понеже няма никой там, и стаята, в която се намира е с две външни стени. Та, за тая година как да действам, понеже предполагам само с разни парцали отгоре няма да стане номера. Бойлерът ще го източа, макар, че не е източван, та не го знам дали не е дал фира и той, но не се ползва и не знам как да го проверя.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Зазимяване водомерна шахта - спор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: