• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Всички въпроси за вилата.
bulhomes2 - майстор
В такъв случай не мога аз да ти дам съвет. Дано някой колега да може. Тая 3Г флашка дето казваш, не се ли пъха в USB-то на компютъра, за да може да работи? Аз имам едно рутерче на виваком, но то пръска само безжичен сигнал и не знам как може да се обърне в "жичен" за камерите. И свестен ДВР не знам.
xperia - специалист
Има специални рутери, който изкарват като им се сложи 3g ръчка изкарват кабел.Около 60лв са.
В такъв случай ip камери или DVR е по-добре?
bulhomes2 - майстор
Е ти кое не ти е ясно какво прави едното и какво другото?
Тани - модератор
С такава скорост на ъплоуд просто забрави за I камери! Само DVR ще ти свърши работа. Добре би било да успява да записва само при движение. Не знам защо този на Веско не успява :? Тогава много по-лесно ще преглеждаш записите! Иначе дори на 16-та скорост да ги преглеждаш, ще трябва да отделяш по час и половина гледане на записи за всяко денонощие, което не си бил на вилата. Всъщност не разбирам, защо ти е да гледаш записите, ако няма някакви набези?
xperia - специалист
Всъщност е точно така, ще ги преглеждам в случая, че нещо липсва и подобни.
Ако си взема 3G с по големи параметри с ъплоуд поне към 4 MBPS ще ми свърши ли работа за ip камери, защото в момента е 500MB и после на най-ниска скорост от глобул.
bulhomes2 - майстор
Тани написа:
...Не знам защо този на Веско не успява :? ...
Щото е китайски. Казаха ми и за един друг със същия ДВР, че имал същите проблеми.

xperia нямам идея колко ти е таксата на тоя нет, но за 15 лв ползвам 5 гигабайта на виваком. Ползвам го само през работни дни когато съм в командировка и ми стига за пощата, гугъл и форумите. Но ако се позагледам в тубата и вебокса - свършват.
Caxo - специалист
Според мен на този етап от развитието на безжичния интернет трябва да се мисли в посока фотокапани....По принцип има такива, но цената за мен е необосновано висока, при положение, че това си е фотоапарат. Идеята ми е да се върже един фотоапарат към компютър с безжичен интернет. При направа на снимка, компа автоматично да праща снимката на имейл. Така се генерира много по-малък трафик. Да не говорим за качеството на изображението, дори да е някой стар фотоапарат с 3-4МП. Ако има някой програмист в този форум може да удари едно рамо с програмка за автоматично изпращане на имейл при наличие на ново изображение в "ремуув диск-а "
romanpm - майстор
Caxo написа:
Според мен на този етап от развитието на безжичния интернет трябва да се мисли в посока фотокапани....По принцип има такива, но цената за мен е необосновано висока, при положение, че това си е фотоапарат. Идеята ми е да се върже един фотоапарат към компютър с безжичен интернет. При направа на снимка, компа автоматично да праща снимката на имейл. Така се генерира много по-малък трафик. Да не говорим за качеството на изображението, дори да е някой стар фотоапарат с 3-4МП. Ако има някой програмист в този форум може да удари едно рамо с програмка за автоматично изпращане на имейл при наличие на ново изображение в "ремуув диск-а "


:? Абсолютно съм за идеята :goodman: :partyman:
xperia - специалист
И при какви обстоятелства да я прави снимката?
Снимката няма да ми послужи пред съда нито видеото.На вилата има доста котки и такива неща и тревата се движи и дърветата като задуха вятър, тоест няма да са малко снимките.По скоро това видеонаблюдение ми е да го има и крадците също да знаят, че го има пък аз да си гледам двора, дърветата и такива неща.
Какъв ъплоуд ми трябва за IP камера с рекордер който записва за две камери и за DVR пак с две камери?
Просто като ми влезе нещо такова в главата не спира докато не го направя, кефа цена няма както се казва, а това го искам отдавна.
Също така как се държат системите, ако тока спре?Сами ли се включват после?
hidrazin - майстор
Една сравнително евтина обикновена IP камера за видеонаблюдение с резолюция от 640x480 пиксела и 10 кадъра в секунда ( 10 frame/s) в режим на MJPEG изисква около 3 Mbit/s трафик. При компресия H.264 нещата ще са по-добре. Приемливо качество ще имаш и при 2 Mbit/s. Някои от камерите имат променлив bitrate - при липса на промяна в два съседни кадъра да намалява трафика.
При използване на открито - къща, вила от собствен опит знам че това не помага. Мърдат клони, листа ... За там е задължително за има Motion Detection. При тази функция екрана ти се разделя на правоъгълници, като с мишката си задаваш в кои от тях да е чувствителна. Нещо такова:
Изображение
Аз съм от няколко години с аналогови камери и един компютър. Така съм си маркирал зоните че почти нямам фалшиви записи и почти никъде не ми хваща кучето, а то е пуснато да се разкарва в целия двор. Примерно съм маркирал горната част над оградата. Няма да разбият бетонна ограда я. Ще я прескочат и тогава камерата ще ги хване. Също така се маркират прозорци, врати, места от където могат да минат и същевременно може да се избягнат дървета например.
Нямам там нет. Разчитам на записите ако стане нещо. Пък и имам и СОТ.
:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Система за видеонаблюдение за вилата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: