• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Всички въпроси за вилата.
bulhomes2 - майстор
Имам една камера на 20 метра точно с такъв кабел. И само тя ми прави проблеми. За втори път я свалям да и презапоявам връзките. Следващото сваляне ще е да прехвърля адаптера при нея. За смятането на кабела - viewtopic.php?f=11&t=7505
nikolov333 - майстор
Възможно е, ако жилата на проводниците не са медни..иначе на 20м.кабел не би трябвало да има проблем :partyman:
П.П.Мерил ли си колко пада напрежението от захранването до камерата и каква консумация има?
enviro - специалист
Да точно такива са каквито е показал колегата и нямам проблеми доста време вече съм с такъв кабел и нямам проблеми, един единствен път имах проблем с коаксиалния кабел само в буксата смених буксата защото нямаше хубав контакт иначе съм доволен, като знам че и сам съм си монтирал всичко
Caxo - специалист
Някой ако може да качи клипчета. как се вижда на тия камери... гледам вече има разни с по над 1000 ТВлинии...
juvesan - специалист
Реших да не пускам нова тема, а да поизтупам праха от тази и да я подмладя:
Искам да събера малка "селска" система за видеонаблюдение, само че изпадам в типичен за мен казус: триумене :weedman: IP камерите са "тоталното" бъдеще( то няма да остане май нищо, което не е дигитално), но засега идват малко скъпи за моите цели; "Абсолютно" аналоговите си ги знаем, че са на 100 години и макар и евтини са без бъдеще... остава някой от другите стандарти мутанти ... Исках да се взема нещо с hd-tvi, но стремежът ми да мина с нещо "по-така" ме отведе в OLX и там виждам, че започват да пробутват AHD системи със уж 2MP камери на умерени цени. Даже твърдят , че са на sony.... дотук добре, ама като знам какви ментаци се мотаят навсякъде исках да попитам някой има ли наблюдение на подобно "наблюдение" :partyman: За илюстрация хващам първият попаднал ми линк http://olx.bg/ad/ahd-dvr-paket-4-ahd-di ... a491fe6601
p.s. Интересното в този линк е, че след като разгледаш снимката на камерата, се вижда, че е модел TK-210 ... ха да видя кой ще намери такъв модел камера в интернет.. [-X
[quote="DundyTheCroc"]Евтино решение е да комбинираш камерите с прожектор с датчик за движение, така ще се вижда нещо нощем и с камерите от 100 лева. Компютъра трябва да е добре скрит, та да не си тръгнат апашите с него и записите. Между другото нали знаеш, че така заснетите материали нямат стойност като доказателство в съда ако се стигне дотам

За доказателство в съда не става, но за смекчаващо вината обстоятелство , ако утрепя натрапника , става.
bulhomes2 - майстор
Я да добавя и аз още една камера
New Quardband GSM Security Camera PIR Motion Detection MMS Function Night Vision
US $56.25

http://www.ebay.com/itm/121663137062?_t ... EBIDX%3AIT

На приятел наскоро му обраха вилата в Балкана. Тая праща ММС със снимка в момента на засичане на движението. И май записва клип на картата. За вътре е добро решение, но за външна не става, че при всеки полъх на вятъра ще праща ММС-и...
brum - майстор
Защо при полъх на вятъра? ПИР сензора активира ли се от такива неща?
bulhomes2 - майстор
Да. Като люшка храстите се активира. Като мине облак - също. Имал съм 5-6 камери със задействане по движение - всичките така правят. Но в затворено помещение си работят добре.
brum - майстор
Камерите със софтуерно активиране са ясни. Там зависи от софтуера зад тях. Въпроса ми е ПИР сензора активира ли се от подухване на вятъра?
bulhomes2 написа:
Да. Като люшка храстите се активира. Като мине облак - също. Имал съм 5-6 камери със задействане по движение - всичките така правят. Но в затворено помещение си работят добре.
Я пак за да съм сигурен - става дума за активиране чрез ПИР сензор, нали? За камерите с motion detection логика вградена в тях проблема е ясен и има варианти да се избегне. Но си мислех, че ПИР сензора не е толкова чувствителен и няма тия проблеми.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Система за видеонаблюдение за вилата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: