Всички въпроси за вилата.
nikel - специалист
Имам РК2К.Долу горе съм доволен от нея. Количката е турска с много тънка ламарина. Оставих я отвън и при първия дъжд се напърни и ръждяса като и падна боята от коша. Един грунд и боя оправиха работата.
За градината е идеална особено есента когато чистиш двора.
И все пак няма да строим цял живот я.
Късмет.
shotik - майстор
Ето снимки на моята количка,ще видите че я ползвам за всичко-превоз на пясък,тротоарни плочки/ на едната снимка общо са девет нови ,40 х 40 х 5 см ,по 20 кг всяка,180 кг. общо,кой ще може да кара с обикновена ръчна количка толкова плочки без да се напъва да вдига и двадесет стари 30 х 30 х 4 см на друга снимка /дърва,тенекии с пръст .
Единственото усилие е да се бута или дърпа количката и да се управлява.в това положение може да се карат и мебели.

Недостатък е ,че във кал се лепи по гумите ,за задните колелца се зацапват и блокират,поне това съм забелязал.

Прикачен файл

CIMG2690.JPG

Прикачен файл

CIMG2688.JPG

Прикачен файл

CIMG2687.JPG

Прикачен файл

CIMG2654.JPG

Прикачен файл

CIMG2653.JPG
teon - специалист
...добре се е получило...такива железни копани май вече не се намират...като идея просто-ако се монтират големите колела по към средата и на дръжката се завари един напречник долу до коритото(с цел повдигане), няма ли да се улесни разтоварването на насипните товари?
shotik - майстор
Количката се ползва и в изправено положение,като дръжката се прехвърля в други отвори на 90 градуса и предполагам ,че сте виждали доставчици на безалкохолни ,как ги превозват от камион до магазина .Ето един линк,където се вижда подобна количка:
http://www.tashev-galving.com/049+HMR+0 ... 0%BB%D0%B0

За разтоварване на насипни материали с моята ,хващам шина над малките колела и повдигам ,също като самосвал се получава ,защото ако се отстъпва назад ,материалът се разсипва според това колко е повдигнато.
А това е желязно корито ,което ползвам,поне на 30 години е ,леко и за сега все още здраво.
teon - специалист
shotik написа:
също като самосвал се получава ,
...да това ми беше идеята-постигнал си я...
shotik - майстор
Още едно приложение ,направих сито с размер малко по голям от коритото и го слагам върху него ,насипвам каквото трябва да се пресее и двама пресяваме,ако съм сам,хващам от страна срещу дръжката на количката и като движа ситото върху берта на корито пак се пресява.

Прикачен файл

CIMG2930.JPG
shotik - майстор
И ето пак нова снимка за начини на ползване

Прикачен файл

P1050735.JPG
hidrazin - майстор
shotik написа:
...ако съм сам,хващам от страна срещу дръжката на количката и като движа ситото върху берта на корито пак се пресява.
Едно предложение за да си облекчиш пресяването ако си сам. На дръжката може да сложиш две въжета както съм показал с червените линии, така че като се закачат дръжките на ситото то да остава леко повдигнато от коритото. Така като повдигнеш от страната на гумите, цялото сито ще остава във въздуха и пресяването ще е много по-лесно. Това е стар метод да си помогнеш в такъв случай, когато си сам. Разбира се всико това е добре да се направи така, че въжетата да се махат лесно а окачането на дръжките - по твой избор.
Прикачен файл:
CIMG2930.JPG
:partyman:
shotik - майстор
Мислех си това с въженцата,но нямах толкова много за пресяване,другото е ,че тръбата /дръжката/ е лакирана и вероятно няма да се държат на определено място,ще трябва да се правят отвори в които да слагам щипка или пирон за да не се смъкват.

Още едно такова сито ,но с 20 см по-дълго заради дължина на дръжките ,направих на мой приятел и той пресява пясък,в който са прорасли тревни растения,с въже сме го вързали за клон на дърво и така работи,но там тревите са леки и се събират лесно,аз трябваше да пресявам омешано филц и сипица и филца трябваше да го изсипвам на друго място.Само няколко пъти със сапун мазах бертовете на коритото,а хубавото е на помощните колела,че имат възможност да се застопоряват и така количката не мърда от мястото си .
shotik - майстор
И пак отново количката ми беше в помощ

Прикачен файл

CIMG3071.JPG

Тема "Ръчна количка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: