Всички въпроси за вилата.
vlax - майстор
Здравейте
Ще купувам ръчна количка и искам мнение.
До сега съм ползувал от старите ръчни колички и имам 3 броя тях но искам
да си купя нова с щанцовано корито
Спрял съм се на та тази Изображение
Какви ползувате и какво ще ми препоръчате?
shotik - майстор
Тази количка е по-добра от другите с едно колело ,че няма да и пазиш равновесие,по-малко е натискът върху колело и няма да ти затъва така,както би станало с другите.

Аз ползвам друг тип количка с две гумени колелета,тип багажна количка,която може да се ползва в полуизправено положение и в легнало,като за целта има монтирани други две въртящи се колела и дръжката се премества от съосно положение към положение на 90 градуса и става като товарна платформа.За превоз на насипни материали монтирам старо ламаринено корито .С нея съм превозвал и перална,хладилник,части на гардероб,трева ,клони ,пясък,плочки за тротоар и какво ли още не ,дори съм я връзвал на колело и съм прекарвал товар.

Подобна е на тази ,но беше само за 56 лева,когато я купих преди 4-5 години

http://instrumenti.prodilar.com/1614-Po ... azglezdani

Ето я в легнало положение за извозване на клони и трева в една моя тема,,виж снимките :

viewtopic.php?f=15&t=18067&hilit=%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE+%D0%BD%D0%B0+%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BD+%D0%B4%D0%B2%D0%BE%D1%80

По ми е удобна ,че мога да си я качвам в колата и е по-универсална ,а и е с по-малка площ при съхранение.Ползвам и една метална кошница за превоз на дърва от бараката до къщата.
vlax - майстор
shotik написа:
Тази количка е по-добра от другите с едно колело ,че няма да и пазиш равновесие,по-малко е натискът върху колело и няма да ти затъва така,както би станало с другите.

Аз ползвам друг тип количка с две гумени колелета,тип багажна количка,която може да се ползва в полуизправено положение и в легнало,като за целта има монтирани други две въртящи се колела и дръжката се премества от съосно положение към положение на 90 градуса и става като товарна платформа.За превоз на насипни материали монтирам старо ламаринено корито .С нея съм превозвал и перална,хладилник,части на гардероб,трева ,клони ,пясък,плочки за тротоар и какво ли още не ,дори съм я връзвал на колело и съм прекарвал товар.

Подобна е на тази ,но беше само за 56 лева,когато я купих преди 4-5 години

http://instrumenti.prodilar.com/1614-Po ... azglezdani

Ето я в легнало положение за извозване на клони и трева в една моя тема,,виж снимките :

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 0%BE%D1%80

По ми е удобна ,че мога да си я качвам в колата и е по-универсална ,а и е с по-малка площ при съхранение.Ползвам и една метална кошница за превоз на дърва от бараката до къщата.


Нищо не разбрах.
Трябва ми количка за бетон, пръст и тор/нова овощна градина/
П. Петков - специалист
Май много трудно се кара такава количка по талпа. За широк път става, но за път с тесни участъци и строежи не е удобна. А иначе е по устойчива! При разтоварване, количката с едно колело може да се накланя странично и в двете посоки, докато тази май се разтоварва само напред.
shotik - майстор
Тази която си показал е по-добра от подобна количка с едно колело,

Аз ти показах моята и написах как я ползвам ,за насипни материали /даже за бетон/ монтирам едно старо ламаринено корито и в него бъркам,когато е за малко количество.

Прецени ти каква ще купиш,аз и други които ще пишат ,ще си напишат своите мнения.
gogitko - специалист
shotik написа:
за насипни материали /даже за бетон/ монтирам едно старо ламаринено корито и в него бъркам,когато е за малко количество.
А за по-големи количества сменяш с по-голямо корито ? :rolleyes:
П. Петков - специалист
Количката с едно колело е удобна при леене на бетон и движение по талпа, или при градина с тесни пътеки. При разтоварване, тя може да се накланя странично, а при челно разтоварване колелото й (това не е и-кратко, но липсва надредно ударение!) трябва да се подпира с крак, за да не тръгва назад. При завой, количката с едно колело може да се накланя (докато съдържанието се изсипе :), като завиването е по-лесно. Иначе тази е по-устойчива и не трябва да се пази равновесие чрез дръжките, когато товарът е небалансиран. Мисля, че всеки от няколкото вида, има място в домашното стопанство.
А иначе, колегата Shotik е направил удобен, многофункционален, портативен прицеп. :)
gogitko - специалист
Е на човека му е предимно за градината. :)
П. Петков - специалист
gogitko написа:
Е на човека му е предимно за градината. :)
От гледна точка на икономия на площ, бахчите се правят с тесни технологични пътеки. За да ходи човек по тях, трябва да усвои походката на манекенките, които стъпват така, като че ли не са ги пускали да ходя до тоалетната (по "кратка" нужда), преди да стъпят на подиумите. :)
Chefo77 - майстор
Преди време видях на пазара някаква жена да бута нещо като РК1. Нещо като, защото хем приличаше, хем нямаше нищо общо. Освен, че беше с 2 колела, то те не бяха сложени в предния край, а в средата на количката и изпълняваха ролята на опора. Кошът беше в предния край на количката, а дръжките - стандартно отзад. Различното се дължи на това, че вместо да вдигаш дръжките и да щъкаш насам-натам, ги натискаш. Много по-удобно е, когато ти трябва за дейност, свързана с преместване на материали, но не е необходимо изсипване. И много по-малко натоварваща. Но - така и не успях да намеря снимка на тази количка, нито къде ги продават ...

Тема "Ръчна количка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: