• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Всички въпроси за вилата.
Мавруда К. Мерловска
miroki, благодаря. Ако се абстрахирам от Г-образната форма на 1 пост хората са написали да се използват квадрати 30 или 40. Значи ако сложат тръби 3/4" и на червените, и на сините елементи ще е стабилна конструкцията, нали?
miroki - майстор
Имах в предвид първия в цялата тема. Това с 4 кола в 4 те ъгъла. Другото е все някакъв компромис.
За сметките. Имам 3,8 м. Дължина при една асма. (толкова ми са плочките от долу). Та е с винкел 5 см. Само една та от 4 те страни е леко (около 4-5 см.) виснала, понеже от 12 до 20 годишен се набирах на нея. А после и люлка имаше.
stani64 - напреднал
Здравейте! И аз имам мерак за асма и съм си направил проект. Малко е необичаен, защото двора един ден ще се дели с комшията и затова от сега вземам мерки за това. А от долу искам да се паркира и кола, и да няма пречещи колони. Моля за съвети какви да бъдат вертикалните основи - спрял съм се на метална конструкция и съответно хоризонталите. Възможно ли е хоризонтална шина между двете колони да е с правоъгълно сечение да е дълга около 3,50.
Прилагам и проекта.

Прикачен файл

асмалък.jpg
асмалък.jpg (50.17 KиБ) Видяна 4265 пъти
Гост - специалист
Притеснителната е тази, по- близката до нас, с дължина 7,5 м.
Тя ще провисне. Където е вертикалната пунктирна линия трябва да има колона.
stani64 - напреднал
И аз от това се притеснявам, но няма как по средата на голям двор, който за сега не е разделен с комшията и влизат по 2 коли. Но сега се сетих, че ива вариант - от средната колона на дистанция 1,7 от нея да сложа друга.
Последна промяна от stani64 на вт дек 27, 2016 3:54 pm, променено общо 1 път.
Гост - специалист
Трябва да ограничиш тогава по друг начин провисването на точката , където е вертикалния пунктир.
След като там не може да има колона- има и други варианти.
Ето два:

Прикачен файл

asmalyk3.jpg
asmalyk3.jpg (47.25 KиБ) Видяна 4309 пъти

Прикачен файл

asmalyk2.jpg
asmalyk2.jpg (44.89 KиБ) Видяна 4310 пъти
Последна промяна от Гост на вт дек 27, 2016 3:58 pm, променено общо 1 път.
stani64 - напреднал
Да и това е идея.
p.v.x - майстор
:rock:

Прикачен файл

асмалък.jpg
асмалък.jpg (46.59 KиБ) Видяна 4308 пъти
stani64 - напреднал
p.v.x написа:
:rock:
Мисля, че този вариант е по-устойчив. А между другото този вариант със захващане на стоманени въжета възможен ли е?
Гост - специалист
То за устойчиво- има как да се направи да не провисне и милиметър, но ще е с греди като на мостова конструкция.
А на картинката на врабеца- освен, че е допълнил моята, като е направил ферма, уякчавайки реброто, което добавих- е добавил напълно излишна подпорка, (долната лилава), която най-вероятно ще трябва да е в комшийския двор.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Конструкция на асма?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: