• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9
Всички въпроси за вилата.
Мавруда К. Мерловска
Много ценни съвети давате. Благодаря ви!
В крайна сметка се отказах от овалните елементи. Имам забити и бетонирани бетонни колчета с височина 2м над земята и опъната мрежа м/у тях. Конструкцията от асмата смятам да е , като на всяко колче по някакъв начин се монтира 1.5м дълъг метален прът с наклон 30-45%.
Въпросите ми са:
1. Как да се закрепи това желязо? С някакви скоби май ще е най-лесно.
2. Какво да бъде то, 10-12 мм арматура ще е достатъчна ли?
3. С какво да се свържат стърчащите краища , както е показано по-горе на картинките. С 6мм ще е достатъчно ли.
4. Трябва ли на тези 1.5м дължина да има други укрепващи елементи?
5. Отгоре смятам да се сложи поцинкована мрежа 50х50 , но с каква дебелина на телта. Все пак трябва да държи тонове грозде :lol:
miroki - майстор
Надраскай какво ще правиш.
Арматура не става. Може да се ползва за тел само. (държи на опън)
Мавруда К. Мерловска
1. Как да се закрепят тръбите? С някакви скоби май ще е най-лесно.
2. 3/4 водопроводна тръба ще е достатъчно ли?
3. С какво да се свържат стърчащите краища? С тръба 1/2 ще е достатъчно ли? Елемента със син цвят.
4. Отгоре смятам да се сложи поцинкована мрежа 50х50 , но с каква дебелина на телта?

Изображение
miroki - майстор
Става.
Вместо овална тръба, може винкел или каре под наклон с кница от долу (разпорка към долната скоба). Ще е по-лесно.
Мавруда К. Мерловска
miroki написа:
Става.
Вместо овална тръба, може винкел или каре под наклон с кница от долу (разпорка към долната скоба). Ще е по-лесно.
Аз избрах да е тръба, защото пише, че кухите тръби са най-здрави на огъване сред профилите и винкелите.

А "каре под наклон с кница" е някакъв тип ферма, доколкото виждам на тези картинки в нета :?
Мавруда К. Мерловска
miroki написа:
Става.
Вместо овална тръба, може винкел или каре под наклон с кница от долу (разпорка към долната скоба). Ще е по-лесно.
Аз избрах да е тръба, защото пише, че кухите тръби са най-здрави на огъване сред профилите и винкелите.

А "каре под наклон с кница" е някакъв тип ферма, доколкото виждам на тези картинки в нета :?
miroki - майстор
Това бе, ако не ти се занимава да огъвалш. Кница е един триъгълник от ламарина, който свързва. Ако пък напавите арки и на двете страни, може да са хванати отгоре.
Мавруда К. Мерловска
Да ви попитам за една друга конструкция. Този път е за киви. Коловете ще са 2"=60мм тръби с височина 2.20м над земята и около 0.5м вкопани. Разстоянието м/у тръбите ще е 2.60м. Конструкцията ще е Т-образна с рамене 2м.

Изображение

Въпрос: какво да сложат , което да свързва тръбите с дължина 2.60м.? Тръба с диаметър ???, или профил с размери ???.

От какво да са раменете с дължина 2.00м?

Накрая с тел ще бъдат оформени кордоните.


Благодаря предварително на отзовалите се.
Мавруда К. Мерловска
Хайде де, няма ли кой да помогне. Зимата ще свърши скоро и ще трябва да се монтират конструкциите.
И да попитам още нещо. Работникът, който помага тук ми разправя, че не било необходимо да се грундират тръбите, които ще бъдат под земята. Май иска да мине метър, нали?
miroki - майстор
Направи я по схемата на 1 ви пост.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9

Тема "Конструкция на асма?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: