Всички въпроси за вилата.
hidrazin - майстор
Пясъка - от магазина в торби по 25 кила май бяха. Не сме го пресявали. Щом имаш дреболиите добре.
За помпите - какви имаш? Обикновените за вадене на вода не са подходящи за случая. Тези за басейни са с ниско налягане и голям дебит.
Горе-долу трябва да успява за час, час и половина да ти превърти целия обем на басейна. В твоя случай - 28 кубика вода. Значи ти трябва помпа с дебит минимум 15-20 кубика в час. То затова и на тези помпи входовете и изходите им са 50 или 63 милиметра. Трябва си дебит.
Давай да видим твоите какви са.
:partyman:
razr88 - помощник
Значи на кутията пише,че е трифазна с
Вход и изход 1 1/2".

Мощтност 1.5 kW трифазна

Максимален дебит - 300 L/min. 18м3/ч

Максимален напор -33м.

Дълбочината на засмукване до 7м
Еми той щом ми трябва за час час и половина да извърти водата значи,че и тази от комплекта дето я дават 6-7м3/ч и тя не ми е достатъчна!Колко торби пясък по 25кг ще ме оправят за дъното?
hidrazin - майстор
Е ами тази трифазната може и да стане. Притеснява ме че ще прави голям напор и ще имаш проблеми с маркучите и филтъра. За онази в комплекта вярно че е малка. Не помня тази на приятеля каква е но ще проверя съвсем скоро.
За торбите с пясък - не помня колко отидоха. Отдавна беше пък не се занимавах с него. Виж колко е голяма по обем една торба и прецени според площта.
Горе-долу не трябва да е по-тънко от 1-2 сантиметра. Не трябва никъде да се показва бетон.
:partyman:
razr88 - помощник
Сега като търсих по-въпроса с сглобяемите басейни за вграждане и попаднах пак на едно твое по-старо мнение ''hidrazin'',където си дал ето този линк:http://www.richhouse.eu/%D1%81%D0%B3%D0 ... 0%BD%D0%B8 и там като гледам цените на басейните азуро са с около 300лв по-евтини от сайта на Басейни.нет! :partyman:
hidrazin - майстор
Е ами какъв е проблемът? Като ги гледам са от един и същи производител. Взимай от там. Честно казано съм забравил за този пост. Отдавна не сме говорили за басейни тук. И все пак тази трифазната помпа леко ме притеснява с налагането. Ама ще пробваш.
:partyman:
batman - специалист
За всеки модел си има инструкция за монтаж, в това число и при вграждане. Там е описано, в кои случаи е препоръчително да се отлива бетон.
tinalex - специалист
razr88 написа:
Значи на кутията пише,че е трифазна с
Вход и изход 1 1/2".

Мощтност 1.5 kW трифазна

Максимален дебит - 300 L/min. 18м3/ч

Максимален напор -33м.

Дълбочината на засмукване до 7м
Еми той щом ми трябва за час час и половина да извърти водата значи,че и тази от комплекта дето я дават 6-7м3/ч и тя не ми е достатъчна!Колко торби пясък по 25кг ще ме оправят за дъното?
Тази помпа е прекалено мощна за целта-ще ти харчи много електроенергия и има опастност да ти спука ПВЦ тръбите ако забравиш да промиеш филтъра като се запуши.Аз взех китайска-ето списък на фирмата BSpools- Помпа за басейн с предфилтър с кошница, Pool Zone

* Монофазно свързване, 220 V, 50Hz.
* В комплекта са включени - кабел 2м, холендри - 1 1/2" .

Описание Кат.№ Мощност kW Цена
SS 020-1/5 HP, 4 м3/ч 88022401 0,28 312,00
SS 033-1/3 HP, 7 м3/ч 88022402 0,43 324,00
SS 050-1/2 HP, 8,5 м3/ч 88022403 0,55 372,00
SS 075-3/4 HP, 9м3/ч 88022404 0,75 408,00
SS 100-1 HP, 11 м3/ч 88022405 0,90 450,00
SS 120-1.2 HP, 14 м3/ч 88022406 0,97 458,40
SC 100-1 HP, 16 м3/ч 88021705 0,97 570,00
SC 150-1.5 HP, 22 м3/ч 88021707 1,30 607,20
SC 200-2 HP, 26 м3/ч 88021708 1,71 660,00
razr88 - помощник
Да вярно е,че си има инструкция за монтаж,но за дъното е ясен бетона,но и по-страните като излееш,ти реално си изливаш бетонно корито и сглобяемия басей се обезсмисля,по-добре да си налепя стъклокерамика или фолио,или с боя,и тази ламарина не ми трябва,а и в двора,където ще е басейна има идея след време да се застроява целия и затова не искам да заливам бетон или да го правя от бетон,няма смисъл да хвърлям маса пари ,а после да се зарие и да си остане долу,иначе щях да си направя бетонен,но в случая сглобяемия ми върши работа!Най-голямото ми притеснение е да не се свлече пръстта и да премачка басейна,а и дали ще мога да сложа плочки или нещо друго около басейна веднага или ще трябва да се чака да слегне хубаво,но ''hidrazin'',който си личи,че разбира ме обнадежди с басейна,който са направили на приятеля му,другия проблем е,че няма никакъв начин да влезе багер за изкопа и трябва на ръка,не че е невъзможно,просто ще е по-трудоемко,повече време ще отнеме копаенето и изхвърлянето на пръстта!Абе играчка ще е! :partyman:
А за помпата:
Да,наистина,че е прекалено мощна,но защото hidrazin каза,че е добре да е по-мощна около 15-20м3,иначе това ми е по-мощната,другата също я намерих,тя е монофазна около 11м3,дори пише,че може да се използва за басейн,а и още нещо,''hidrazin'',каза,че трябва цялата вода да се върти за около час,час и половина,а навсякъде това намирам:
Филтрацията е основен механизъм за пречистване на водите в басейните и се отнася към така наречената физическа или механична обработка на водите. Като правило водите трябва да се филтрират всеки ден, независимо дали басейна е в експлоатация или не. Времето за филтрация се определя така че да осигури от 2.5 до 3 пъти преминаване на обема на водата в басейна през филтъра за едно денонощие. При температура на водата по-висока от 25°С или при използване на меки химични препарати, като напримеQр активен кислород, за филтрацията се предвижда повече време.
П.П Ето тук и на този басейн не видях да слагат бетон,въпреки,че е по-хубав,но пак е сглобяем де! http://www.youtube.com/watch?v=x2znfjfpoX8
hidrazin - майстор
Сега какво съм казал... Казал съм че помпата трябва да е с голям дебит а не с голямо налягане. Не обединявай понятията налягане, дебит и мощност. Ако погледнеш данните на помпите за басейни ще видиш че дебита е много голям а моторите на помпите са по 650-750 вата и то за басейни 50 кубика и нагоре.
И да. Намалил съм времето необходимо за филтрация защото практиката показва че така е по-добре. Освен това помпите с малък дебит не могат да обхванат добре целия басейн. Чистят добре само покрай тях а в другия край на басейна водата почти не успява да мине през системата.
Пък и доста интересно ще стане ако се задръсти пясъчния филтър и трифазната помпа ти изкара някой маркуч или го спука. :-D Ще имаш и едно джакузи с удавена помпа в него. Следва изпомпване с друга помпа на целя басейн, нова помпа за филтрация...
Относно плочките покрай басейна. Ако се уплътни добре с вода при засипването може веднага покрай басейна да се отлее плоча с арматура и да се налепят плочки. Реално и да има някакво слягане на пръста покрай басейна няма никакво значение. Просто плочата около басейна в тези последни 50-80 сантиметра ще остане висяща. В края на краищата няма да носи някакъв огромен товар.
И не знам за кой път трябва да обяснявам че няма никаква опасност от свличането на пръста около басейна. Просто трябва да се напълни веднага и да не се оставя празен.
Багерите - има миккробагери дето минават и през входна врата. Може доста да облекчи работата. На мен ми изкопаха 10 кубика шахта за помпата на ръка. Трима човека за два дена. Втория ден работиха на лампи до 10 часа вечерта. :-D Прехвърлянето на камарите с пръст отделно. Пак на ръка с ръчни колички и талпа в едно голямо двуосно ремарке от тези за селското стопанство. За двадесет и няколко кубика изкопана пръст се приготви за извозване на над 50 кубика земна маса.
Не бъркай отливането на бетон покрай стените на вкопан сглобяем басейн с отливането на изцяло бетонен басейн. Двете нямат нищо общо.
Лек ден!
:partyman:
P.S. Най обичам когато някой тръгне да лови маймуни с трици. :-D Шегичка!
razr88 - помощник
Да,знам,че няма опасност за свличане,когато е пълен,но все пак на пролет,когато се чисти за 1,2 дена трябва да се изпразни,но за толкова кратък период не би трябвало да има проблем!Просто в сайта на poolexpert има снимки на свлечен басейн и затова са ми притесненията,но и аз не смятам,че ще има проблем!А за помпата:
Няма да е трифазната,а другата,която е 11м3,монофазна или вместо да се занимавам с глупости намерих в един сайт комплект помпа и пясъчен филтър 7-8м3 за 500лв.,той дефакто и на Басейни.нет Super комплекта им е с помпа и филтър 6-7м3!Да наистина трябва видя за такова мини багерче!
Поздрави :partyman:

Тема "Съвет относно сглобяем басейн" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: