Всички въпроси за вилата.
complast - специалист
Ако не искаш пръстта да се свлече,правиш около него суха зидария.
razr88 - помощник
Замислям се дали да не го направя от бетон басейна,защото тези сглобяемите не ми вдъхват много доверие,гледам,че има вариант да се иззидат с бетонови блокчета с бетон и арматура стените,но и към това съм скептичен,та въпроса ми е възможно ли е да се направи само едностранен кофраж от вътрешната страна и дали ще има проблеми?
hidrazin - майстор
На лични ти казах каквото има да се казва. Може и с блокчета, ама отвътре на блокчетата пак фолио ще трябва да сложиш.
:partyman:
nobreak - специалист
Колеги, темата е стара,но ме интересува как се зазимява сглобяем басейн невкопан, а монтиран върху бетонна плоча? Тази година не остана време да си го монтирам, но другата.... :)
radius - майстор
Аз моя го зазимявам разглобен в гаража след измиване с четка и веро.
Сигурно питаш как да не го прибираш, но аз пък питам, как ще го изчистиш хубаво на лято?
krasi92 - майстор
Това е правилният начин. Монтаж преди сезона и демонтаж след сезона. Мен ме мързи и го пълня до горе с ракия домашнярка :lol: :lol: :lol:
bulhomes2 - майстор
Ми не е правилния начин. И аз прибирах фолиото есен и го разпъвах напролет. През 2-3 години сменях фолиото. Взех по-дебело да изкара повече, но за изненада напролет беше на дупки. Уважиха ми гаранцията и ми пратиха ново, но ме предупредиха да го оставям с вода в басейна и зимата. Тая зима ще е четвърта с вода - никакви грижи. Моя е до половината вкопан, но клиповете, които ми пратиха от фирмата с фолиото си бяха със замръзнали невкопани басейни през зимата. В чистенето напролет няма нищо сложно. Аз го източвам и измивам с водоструйката.
radius - майстор
Е кое го дупчи прибрано?
hidrazin - майстор
съб дек 17, 2022 7:27 pmbulhomes2 написа:
...с вода в басейна и зимата...
Правилния начин. Не се източват зимата.
Само нивото се намалява на 10-тина санта под скимерите.
:partyman:
schuldiner - майстор
Ако ще скатаваш цирка , постарай се да не прегъваш мембраната. За по-големите басейни е направо невъзможно, но поне да не е грубо намачкване.
Тези, дето ги оставят да презимуват пълни, после плачат как им се е прее6ала конструкцията. Няма пълно щастие. Според мен на сглобяем басейн да търсиш живот повече от гаранцията е смешно. 2-3 години и директно на боклука, това си е програмирано.А препрограмирането струва пари.

Тема "Съвет относно сглобяем басейн" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: