Всички въпроси за вилата.
juvesan - специалист
Е, както виждаш нещата стават изначало бавно, най-вече, когато хората се справят сами и не изсипват една чанта пари на някой друг да свърши работата. Темата ми е от 2014... значи нещата са ясни. Що се отнася за качествени материали - няма какво толкова да се задълбочаваш, по - скоро е нужно да си информиран за стандартните неща , а не да дупчиш тръби с бургия ( при условие, че има специални тръби на същата цена ) или пък да слагаш покрития за оранжерия, пък то си имало мембрани ... такива неща ... и Успех с начинанието =D>
preslav - майстор
Да, съгласен с всичко казано до момента с леко пояснение за качеството на материалите - преди време ползвах една полска хидроизолация, нещо много удобно за работа, водоразтворимо, еднокомпонентно, но непригодно за цялостна изолация поради ниската си якост - едва по-късно открих двукомпонентна хидроизолация, по която може дори да се ходи, а там където залепне няма отлепяне. Същата работа се получи с едни дюбели на "Видира" - на вид като всички други, но два пъти по-евтини - мина се някакво време и "шапките" на дюбелите започнаха да се късат от основата - добре, че не бях замазвал иначе таванът щеше да е на главата ми. Та така, ясно е, че от цигания няма да си дупча сам тръбите, но със същия успех мога да си заровя в земята евтинджос "оригинални" тръби, а после да си скубя косите, че качеството им е на дървени трупи. По тази логика нямам намерение да икономисвам и от ревизионни шахти - признавам си без бой, че ме мързи да копая, предпочитам това упражнение да е еднократно, а не на всеки 5 години.
Благодаря за изказаните мнения!
juvesan - специалист
Прикачен файл:
20160914_180811–forum.jpg
Така... започва и атака по десният фланг.... Пусти късмет - правиш, струваш все някакви камънаци ( от сърце ) излизат... Тук се каня да задълбая , да сложа една мембрана от бетонната пътека в дълбочина , да сложа изпитаната дренажна тръба с геотекстил и чакъл и толкова... Смисъла на операцията - повърхностната вода, плъзгаща се по глинестият водоплътен слой към основите на къщата се "среща" със слоя с "висока проводимост" от чакъл и водата в тръбата и от там ...къде й очи виждат :weedman: Същевременно каквото вали по бетона се стича пак там и ...пак там. Ще ми се ако някой има възражения на идеята да опонира, докато е време... да не се излагам в последствие... :drinkers:
п.с. става дума за измазаната стена, другото е друга работа...

Тема "Псевдо - дренажна система за стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: