Всички въпроси за вилата.
egomen66 - майстор
:supz:

Прикачен файл

20150701_110123.jpg

Прикачен файл

20150701_110048.jpg

Прикачен файл

20150623_152935.jpg
juvesan - специалист
така.. до тук
Прикачен файл:
forum.jpeg
добутахме "проекта" ( то вече било модерно така да се казва) :-D :-D Честно казано - малко се улях с дебелината, ама прецених, че с мрежата и разните пръти много тясният кофраж ще ми изиграе лоша шега, що се отнася за уплътняването.. така или иначе стана малко по-крив, но по-дебел... сега малко мазана хидроизолация и по плана...
п.с. Пиша си аз, в малко грешен раздел е темата, но мълчанието и липсата на мнения ме успокоява донякъде - все пак щом няма много мнения предполагам, че нещата не са толкова зле, иначе по стар български обичай все ще се намерят доста хора , които с удоволствие ще ти докажат, че си "мноу кух" Остава и ефекта да е проектният ... :drinkers: :drinkers:
ivouz - специалист
С нищо не си се улял ,даже аз бих я направил по дебела (щото съм кух).Сега изчакай хубаво да изсъхне и пак така се улей с хидроизолацията .Успех!
juvesan - специалист
ivouz написа:
С нищо не си се улял ,даже аз бих я направил по дебела (щото съм кух).Сега изчакай хубаво да изсъхне и пак така се улей с хидроизолацията .Успех!
E, прекалено би станало.. то направо би заприличало на укрепване на основи, което , теоретично уж не се налага.... а всички знаят, че максимата " с Топ по врабче" гълта излишни сили и средства... :rock:
ivouz - специалист
Точно де ,и укрепване Щото използваш метафори :"С един удар два заека"
juvesan - специалист
В жегата има будали - ето един от тях какви ги върши....... :rock:
Трябва да се признае, че тая чернилка по същество си е чисто асфалт с нещо, но , явно са го пипнали - не мирише много, не се сгъстява , нито се утаява...остава да е залепнало и като хората... :fball:

Прикачен файл

forum_bitum2.jpeg

Прикачен файл

Forum_bitum.jpeg
juvesan - специалист
Добре.... мисля, че звярът вече пъшка, ама май не е звяра, а АЗ пъшкам. :snakeman: Честно казано колеги - който не е свикнал да свири на лопата и кирка не е за такова упражнение. Вероятно удолетворението за саморъчно свършената работа следва да топли душата, ама ... май не е много това топло , що се отнася за дренажите :cool: Така или иначе това е теоретично края на веселбата.. ще разбера скоро вероятно във филм ли се вкарах или филм гледах...
п.с Пропуснах слоя пресят чакъл насипан над завитият вече с геотекстила, но това е подробност.... :supz: :supz: перфорираната дренажна тръба ( на 180 градуса) е с 2 извода на всеки 6 метра - за проверка и промивка, а ако ми втръсне вероятно и за водата от покрива...

Прикачен файл

20150719_115126_HDR_forum1.jpeg

Прикачен файл

20150719_115919_HDR_forum2.jpeg

Прикачен файл

20150808_151212_HDR_forum3.jpeg
Здравей, ще минавам през същата процедура .. накратко : копаене до основите,кофраж,бетон, фундалин, дренажна тръба, чакъл и замазваме .. така ли ? Дренажната се слага отстрани на фундалина така ли ? Червената вертикална за какво се слага ? Надявам се не ти прозвучи много нахално, но били споделил от към пари колко излезе цялата процедура грубо ?
juvesan - специалист
Е, аз не съм бетонирал под основите. Самата местност там е камъни и глина, къщата е 1932 мисля и е стабилна ... засега, че я поразкопах доста... :snakeman: Бетона не беше в сметката - тоя до стената, обаче нямах никаква идея как мога да заравня подобна конструкция , че да намажа някаква изолация... нищо не хваща на камъни и кал като хората... така че, ако зида ти е добре, по скоро може да минеш ( според мен де) с копане, измазване на зида с нещо за подравняване/ хидроизолация, фунадалин, дренажна тръба, геотекстил, дренажен материал и евентуално изливане на бетон около къщата / или плочки и други такива. Геотекстила също го препоръчват особено за глинести почви.. ама той не е нещо кой знае какво като пари, защо да не се сложи ... " Оранжевата вертикала" - това е тръба 110 канална, която използвам за ревизия в ключовите точки на дренажа - исках истинска, но цената не е за мене и затова с "тетки " муфи и други такива съм поставил на ключовите места - за проверка, прочистване и т.н. Относно парите - относително е - ако правя салата от цели краставици и домати бих казал следното - за 12 метра дренаж замина 2 кубика бетон, 3-4 мрежи 6/2 с око 20 см, 5-6 пръчки "къдраво" желязо 12 мм 20 метра геотекстил, 12 метра дренажна тръба, 7 метар фундалин на 2 метра и 2 кубика чакъл промит - защото при нас другото е перверзия :) или , казано около 500- 600 лева съвсем смело казано и много хамалогия. Добре е да се спести хамалогията, но копачи се явяваха само 'тъмнозелени" , а аз с такива работа нямам и не искам да имам :axe: и затова си "бъхтахме" семейно ... :prayer: Търпение му е майката на цялата работа... Успех ... има и за четене в раздел хидро и на доста други места, хубаво е да се разгледа добре за да изкристализира идеята ... че по темата ми личи какво е като тръгнеш да правиш неща, за които хал хабер си нямаш ... :snakeman:
Благодаря за отговора :) Ти изкарал ли си дренажната тръба под основите на къщата, защото из темите в раздел хидроизолация някой беше написал, че това е основното ..

Тема "Псевдо - дренажна система за стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: