• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
complast - специалист
forski написа:
Другото което си мислех е че понеже основата е от всякакви боклуци, като натрошени тухли, цигли, камъни и т.н.
100% ще подаде!Вземи от някъде една трамбовачка и яко начукай терена.После ситно натрошен варовик за асфалт или
филц 5-15.Пак трамбоване и после плочите.
forski - специалист
Ето на този етап съм в момента, насипах с пръст и подравних колкото можах пред каменния зид и започнах да си зидам външна тоалетна в дъното с едни стари тухли единички :)
Решил съм да грундирам керпича с някакъв евтин грунд и да го намажа с фасагег(бял), или да не се занимавам с глупости и да го намажа направо с вар?!
Този или другия уикенд ще идват да ми карат чакъла и ще засипвам , нареждам плочите, слагам басейна и шезлонгите и започвам да пия бира ... и да става квот ще :-D

Прикачен файл

SAM_0008.JPG

Прикачен файл

SAM_0007.JPG
VLADO66 - майстор
Кирпича само с вар.
koveslav - майстор
И аз ще правя скоро нещо подобно.Но смятам да копирам технологията на някогашната пътека на дядо ми-малко чакъл разхвърлян за основа и дренаж,а отгоре пясъчна възглавница.Ако терена ти е трамбован до твърдо и отгоре нямаш пясъчна възглавница,за да поеме неравностите на плочите,то с тези големи размери те ще хлопат и няма да са легнали по цялата си площ.Тогава със сигурност ще имаш нестабилност и разместване и то в съвсем недалечно бъдеще.Виж как се редят тротоари,а върху тях се качват и коли,а при теб площа на детайлите е още по-голяма,няма нищо страшно-важното е да легнат правилно и по цялата си площ.
forski - специалист
Здравейте на всички, плочите бяха наредени през лятото но ги оставих не фугирани за през зимата за да могат да си улегнат и да се наместят :)
Първоначалната идея беше да фугирам с циментово мляко 1/1 цимент-пясък, и с пластмасова бутилка да наливам във фугите.
Това го бях правил на едно-две други места из двора, но сега след зимния сезон фугите са във плачевно състояние, изронени и напукани. Някой който се е занимавал с подобно нещо може ли да каже как и с какъв материал се прави здрава фуга?
Може би с някое евтино флексово лепило, или пък към пясъка и цимента да се добавят по-малко фибри, или нещо друго ...
Дайте акъл с какво да фугирам :?
shotik - майстор
Каквото и да фугираш , все ще се отлепи или разтроши, убедих се с това! Между камъни , плочки и др няма добро залепване с фугиращата смес, то дори еднородни материали като циментови плочки с циментова разтвор не се слепват и след време става пукнатина и се разтрошва, дори да съм поливал плочките с вода. Може и аз да не мога да го направя както трябва ,ако някой напише как да се направи и аз ще се възползвам за ремонт на фугите на пътеките около къщата.
EDI - майстор
На мен рядко ми се е случвало да заливам плочки в къщи, но винаги съм го правил само с цимент и вода, /понякога добавям и лепило, ако имам остатъци в някоя торба/, до състояние да може да се налива с канче.Наливам и минавав отгоре я с мистрията, я с шпатула, я с маламашка.После, като дръпне малко, минавам отгоре с четка и вода.До сега не съм имал проблеми с разлепяне и разпадане, даже имам проблеми с разлепянето на фугата, ако се наложи да раздигна и отново да наредя същите плочки.
chapara - майстор
Мозайка ситна с цимент 1:1. Дълбочина поне 2 см. Намокря се хубаво основата и плочите така че цимента да не може да изтече, както и водата в него. Като започне да дръпва се мокри и приглажда. Ако фугите са повече от 4-5 см. широки, дълбочината трябва да е мин. 4 см. Все пак поради това че всичко е външно е възможно слягане и образуване на дилатационна фуга тук там, но фугата ще е много здрава и ще издържа на външни влияния :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Редене на каменни плочи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: