• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всички въпроси за вилата.
Andri01 - майстор
:? И се точи с мЪркученце ,ли? Че то докато напълниш две юсчета и...айдееее отнесете пукницата!? :-D
crez - майстор
khrist написа:
Има ли някаква по-специална технология при поставянето на канелката?
Врътката се маже с разтопен пчелен восък, за да не поема влага и раздуе, не можеш я завъртя, и да се върти по-лесно.
khrist - специалист
Благодаря зя съветите, но с това буре голяма одисея. Зет ми се занимава с производството на ракията, отказа да го използва, защото щяло да му изпие половината. Вече съм селски и на есен жгивот и здраве, сам ще си правя ракията.

Оградата и тя е вече ремонтирана. Подробности по ремонта в тази тема viewtopic.php?f=47&t=51333&p=753944#p753944
Прикачен файл:
DSC_0054a.jpg
ПП Нещо линка не се получи, пробвайте с копи-пейст.
egomen66 - майстор
khrist написа:
Благодаря зя съветите, но с това буре голяма одисея. Зет ми се занимава с производството на ракията, отказа да го използва, защото щяло да му изпие половината. Вече съм селски и на есен жгивот и здраве, сам ще си правя ракията.

Оградата и тя е вече ремонтирана. Подробности по ремонта в тази тема viewtopic.php?f=47&t=51333&p=753944#p753944
Прикачен файл:
DSC_0054a.jpg
ПП Нещо линка не се получи, пробвайте с копи-пейст.
http://forum.napravisam.bg/viewtopic.ph ... 44#p753944
Christo - майстор
Не хвърляй бурето и не прави от него кашпи! Изглежда почти като ново. Майсторът, който го е правил е пресилил малко нещата и дъгите са се спукали още при събиране на бурето. Отиваш при бъчвар, да подмени двете дъги и готово! По нашия край това е рутинна операция. Поздрави и успех!
khrist - специалист
Имам две питания, може да се полезни и за други.
Първо, майсторите ми предлагат да измажат отвън къщата с теракол(от най-евтиния, има 25 кг за 6 лв), в момента е пръскана мазилка и се нуждае от лек ремонт. Има леки пукнатини и се е олюпила при гредореда на места. Това добра идея ли е?
Второто питане е, дали мога да избия врата на втория етаж и да направя малка тоалетна, за да не се налага да се слиза до долу по нощите в студеното време? На снимката се опитах горе-долу да нарисувам каква ми е идеята, със зелено съм очертал банята с тоалетната, градежа е около метър бетон, над него тухла единичка, а покрива е около 8см бетонна плоча.
Смятам тоалетната да е от дървена конструкция, отвън OSB с изолация, овътре гипскартон и между тях вата, пода също дървена рамка с OSB и върху него теракот. На плочата има дупка ф130 през която да прекарам тръбите.
Прикачен файл:
001.jpg
Прикачен файл:
002.jpg
khrist - специалист
Не съм пускал снимки отдавна, защото тези неща си искат време. Двора вече заприличва на парк, каквато беше идеята. Има малка зеленчукова част, основно картофи и подправки към 10 вида, докато беше влажно времето хапвахме разкошни марули и репички. Избягваме зарзават, който изисква ежедневно поливане.
Относно къщата, малко боя придава определено по-добро изживяне по време на престоя. Винаги има нещо за чоплене, но времето прекарано в релакс вече се увеличи драстично.
Прикачен файл:
Прикаченият файл 008.jpg вече не е достъпен
Прикачен файл:
012.jpg
Прикачен файл:
011.jpg

Прикачен файл

008.jpg
zz_stefanov - майстор
:supz: Кефи ме тая "гръцка комбинация" - синя дограма с варосани стени :)
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Мерак за селска къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: