• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всички въпроси за вилата.
khrist - специалист
Не искам да слагам плочки на стената, а на пода. Искам да махна старите от стената, защото са криви и вехти. Интерисува ме дали трябва бетона на пода да го минавам с някакъв грунд преди да сложа гранитогреса или няма нужда?
Бъчонката е спукана на две места напречно и според мен нямя как да се запечати от накисването, белязал съм ги на снимката.
Прикачен файл:
001.jpg
chapara, благодаря за линковете, има още две бъчви и ще видя как да ги вкарам в дизайна на къщата. Жената се влюби в масичката и едната определено ще се бъде направена на маса.
Прикачен файл:
004.jpg
ArturDent - Почти Безобиден
Вожда, навремето, такива пукнатини ги запълваше с някакъв разтопен восък.
А за масичката - ще трябва бъчвата да изсъхне, да се стегне здраво и да се лакира яко, че със времето ще отвори фуги както става с паркета, че и по-зле
kuger - майстор
Бъчвата в това си състояние не става за съхранение на продукт. Виждам спукани дъги, не пропуск от снадки.Тези дъги трябва да се сменят. Съдината има добър вид, не е за изхвърляне.
Andri01 написа:
ivouz написа:
Не беше ли калафатене като при лодките?
При калафатенето на лодките се използва коноп,а за буретата-папур/камъш/...до колкото съм чувал де,да не мислиш ,че съм го правил! Нали са знае,че най-лесно се дават акъли:"чух,видях,казаха ми..." :)
Камъш и папур са различни растения. Папура прави свещи, камъша метлички на върха. Камъша е с твърдо стебло, става за декоративна ограда. Папур, и то зелен се събира, суши се и се използват листата, но в сух вид. Другото име на папура е Аир.
Andri01 - майстор
Прав си,грешката е моя :(. От камъша се правят рогозки. Папура,листата му се ползваха за калафатене.
kuger - майстор
Andri01 написа:
Прав си,грешката е моя :(. От камъша се правят рогозки. Папура,листата му се ползваха за калафатене.
Хайде сега, чак да ревеш :shock: пийни едно питие да ти мине :-D
nikolovvd - майстор
khrist написа:
Жената се влюби в масичката и едната определено ще бъде направена на маса.
Пускай я да пие, че видиш ли колко коркени тапи трябва да сипеш! :-D
khrist - специалист
Не ще тапи, иска мидички да слага, иначе откри, че леко охладено "Широка мелнишка лоза" е идеално за жегите, вечер под асмалъка, с такова мезе.
Прикачен файл:
006.jpg
Бурето не знам дали си заслужава усилията да го спасявам, новите не са безумно скъпи http://bureta-bg.com/%D0%B1%D1%83%D1%80 ... 1%82%D0%B0
Andri01 - майстор
Хайде сега, чак да ревеш :shock: пийни едно питие да ти мине :-D[/quote]
Не бе! Но съм объркал картинкатааа :)! :).
chapara - майстор
Бурето като гледам снимките може да се спаси с един обръч точно на спуканите места. Растопен парафин на спуканото, обръч по мярка и набиване така че да застане на спуканото. Буренцето не е за изхвърляне или съсипване :drinkers:
khrist - специалист
Бурето за сега заминава в десета глуха, някой ден ще му дойде реда. С помоща на приятел банята вече си има под. Живот и здраве този уикенд ще фугирам.
Прикачен файл:
002.jpg
Сериозно подхванах долната стая и имам питане. Червената линия смятам да пусна ел. инсталация, минава пред комина, а печката(по скоро камина) мисля да е в левия ъгъл, опасно ли е за кабела или ако го вкопая по-дълбоко зад печката няма да се нагрява или самия комин ще го нагрява? Проблема е, че ако го прекарам от другата страна минавам над вратата, а там е гола греда и няма как да скрия кабела, но ако печката и комина са проблем ще търся вариант.
Прикачен файл:
001a.jpg
Прикачен файл:
003b.jpg
Трябва ми ток за осветлението и евентуално един или два контакта. Пода ще е гранитогрес имитация на дърво.
Прикачен файл:
003a.jpg
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Мерак за селска къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: