• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всички въпроси за вилата.
khrist - специалист
Първо да споделя, че бурето се закисна и скоро ще бъде напълнено с ракия. Приемам съвети каква канелка и как да я сложа.
Ето как се получи долната стая.
Прикачен файл:
000.JPG
Прикачен файл:
001.JPG
Прикачен файл:
002.JPG
Прикачен файл:
003.jpg
Прикачен файл:
004.JPG
khrist - специалист
Прикачен файл:
005.JPG
Прикачен файл:
006.JPG
Прикачен файл:
007.JPG
На пролет ще има финно доизпипване, стените са още са доста мокри.
kuger - майстор
На дървена бъчва, дървена канела, само гледай да държи, че.... :shock:
Предварително се извинявам, но, селска къща с подредени в градски стил стаи
ми идва в повече. Бих запазил автентичността, но това си е мое мнение, неангажиращо. Може би съм вече дърт :? , и ме тегли към спомените от миналото.
пп: През повечето време от годината живея в селска къща, надявам се не съм обидил автора, съжалявам!
Важното е да ти харесва, чуждите мнения са само .... мнения!
Илчо Илиев - майстор
На мен ли така ми се струва или си сложил въздуховод вместо кюнци, това не е ли хартия с тънко ал. фолио :?
шоп - майстор
Въздуховодите обиконвенно са ал. гофре. За камини и котли има неръждаемо гофре. Предполагам това е неръждаемо.


С хартия не съм виждал :?
egomen66 - майстор
Каквото и да е. Моето мнение е , че едни обикновени кюнци , плюс една лира , ще се впишат много по добре с обстановката. За мебелите.....такива е имал , такива е сложил. То и с димоотвода може да е така , по същата причина. Важното е , да ти харесва на теб , колега. С ВРЕМЕТО ЩЕ ГО ДОИЗПИПАШ. :partyman:
Последна промяна от egomen66 на вт дек 08, 2015 3:37 pm, променено общо 1 път.
khrist - специалист
Има ли някаква по-специална технология при поставянето на канелката?
Мебелите наистина не пасват на пейзажа, но имам къщата едва от пролетта, приоритета за сега е да направя стаите годни за живеене, с дизайна ще се заема догодина, живот и здраве, смятам сам да си направя мебелите, имам известен опит и инструменти.
Не съм снимал, но с излишния теракол запълних пукнатината отвън, между стената и бетонния тротоар и вече оттам не влиза влага.
Гофрето е иноксов кюнец, използва се за камини, по етикет идържа до 1000 градуса, 2 метра са 50 лв. в Бриколажа. Взех него защото печката поставена по този начин не може да се свърже с комина чрез обикновенни кюнци, а жената иска да гледа огъня докато си пием ракията.
Andri01 - майстор
А акциза на ракията? Плати ли си го? :? Че иначе.... :axe:
kuger - майстор
Andri01 написа:
А акциза на ракията? Плати ли си го? :? Че иначе.... :axe:
..... Ще трябва да идваме да помагаме :-D

пп: Хич да не ти пука какво мислим ние, на теб да ти е добре!
Krass - майстор
На ракиено буре канелка не се слага.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Мерак за селска къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: