• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всички въпроси за вилата.
Andri01 - майстор
Слагаш обръчите/предполагам ,че ще влязат сами,и даже ще падат/,пълниш с вода и като се постегнат,ги набиваш. Съмнявам се обаче,че ще се уплътни. Ще трябва да се уплътни с папур / то си има и друго име,ама не се сещам сега/,ама това вече си е за майстор-бъчвар!
ivouz - специалист
Не беше ли калафатене като при лодките?
khrist - специалист
ivouz, нося на майтап, няма проблем.
На бъчонката обръчите са на място, но явно при изсъхването са изместени, не са паднали нацяло. Не знам има ли значение, дървесината е акация.
chapara - майстор
Набий обръчите леко-не до откат. Първо пусни течаща вода да се облее отвътре и от вън буренцето за около час. После изпразни и го попари с вряла вода. След като се е закиснало(намокрило изцяло) донабий обръчите, бавно и равномерно да слизат. Нека си стои закиснато още известно време 5-6 дни. После разтвори сода бикарбонат 4-5 пакетчета и налей в бурето за да го измиеш. Бурето трябва да седи винаги пълно с поне 50% от обема му с ракия. Иначе ще се повтори сегашната ситуация, а и на хладно в мазата :wink:
khrist - специалист
За съжаление бъчонката май не става. Има две спукани дъски, които май нямат оправяне. Вероятно ще се превърне в кашпа или някаква друга декорация.
Прикачен файл:
001.jpg
Започнах разчистването на долната стая, печката се оказа идеална за домашната консервна фабрика.
Прикачен файл:
003.jpg
Изгнилото дюшеме е премахнато, на негово място ще има гранитогрес имитация на дъски. Виждам голям зор с премахването на плочките, отворен съм към всякакви идеи как да ги сваля по-лесно, дори с перфоратора е голяма хамалогия. Други идеи които приемам е за пода, нужна ли е предварителна обработка на бетона или директно да се слага гранитогреса?
Прикачен файл:
002.jpg
nikolovvd - майстор
Дръпни една шпакловка с СМ117, изчакай 24 часа и лепи новите плочки върху старите.
Има разни грундове или бетон контакт, които съм ползвал, но само за 2 плочки за прага на банята. Вече една година са си на мястото, но това е изключително кратко време, за да се провокира издържливостта.
Andri01 - майстор
ivouz написа:
Не беше ли калафатене като при лодките?
При калафатенето на лодките се използва коноп,а за буретата-папур/камъш/...до колкото съм чувал де,да не мислиш ,че съм го правил! Нали са знае,че най-лесно се дават акъли:"чух,видях,казаха ми..." :)
Leon - специалист
Не бързай да хвърляш бурето.

chapara каза 5-6 дни. Изчакай 10 дни, дори 2 седмици и доливай.
egomen66 - майстор
Leon написа:
Не бързай да хвърляш бурето.

chapara каза 5-6 дни. Изчакай 10 дни, дори 2 седмици и доливай.
+1 :supz: http://www.monitor.bg/article?id=307666
chapara - майстор
khrist написа:
За съжаление бъчонката май не става. Има две спукани дъски, които май нямат оправяне. Вероятно ще се превърне в кашпа или някаква друга декорация.
Ако не става ето идейки :wink:

Изображение

http://maistorplus.com/blog/post/566/15 ... eni-bychvi

https://www.google.bg/search?q=%D0%BC%D ... 4HmMPyM%3A
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Мерак за селска къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: