• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Всички въпроси за вилата.
khrist - специалист
Синьото не ми е любим цвят, но смятам, че когато се прави нещо, което да служи за отмора трябва да му се придаде някакъв характер, за да е приятна обстановката. При къщи тип ранен соцреализъм, строени по калъп, липсва атмосферата на възрожденските къщи, за това смятам, че трябва да и се придаде някакъв стил. Ориентирах се към гръцкия, защото когато налегнат жегите, синьо-бялата комбинация създава усещане за прохлада. Тосканския стил пък е по-близък като природа до средногорието.

Гръцки стил, показани са и комбинациите от цветове.
Прикачен файл:
Untitled-1.jpg
Тоскански стил, за него е характерен цвета сиена, заради глината с която са измазвали къщите, в комбинация със зелено.
Прикачен файл:
Untitled-2.jpg
Провансалския стил е подобен на тосканския, но там има много характерно светлосиньо.
Прикачен файл:
iStock_000022005855XSmall.jpg
Пак да попитам, колко минимално дебело OSB да използвам за изравняване на пода?
ivouz - специалист
Внимавай , и не се приближавай до кича .Аз също направих някои грешки по моята къща които смятам да поправя!
Сиената няма да пасне с това синьо (казвам ти го като човек работещ с цветове)!
khrist - специалист
Банята, първо тръбата за обратната вода е подменена от Ф50 на Ф110(в туй село нищо не се прави в права линия, вече им свикнах, поне ми спестиха копането), а защо тръбите за правата вода са в този вид, не получих смислен отговор. Най-важното е, че дори в този си вид банята е функционираща и е божествено след потенето в жегата и прахоляка да си вземеш душ, да сипеш ледена бира под навеса и да се наслаждавам на свършеното. Лека-полека имота се превръща в нормално място за живеене.
Прикачен файл:
004a.jpg
Прикачен файл:
005a.jpg
Прикачен файл:
006.jpg
Прикачен файл:
007.jpg
Прикачен файл:
008.jpg
egomen66 - майстор
Влюбил си се в синия цвят.... :supz:
juvesan - специалист
Offtopik:
а защо тръбите за правата вода са в този вид, не получих смислен отговор.
Аз мога да отговаря, като човек хладилен което значело, че съм 1/2 водопроводчик: :wink: "Бира Амстел. защото така ми харесва" :rolleyes:
Сега сериозно: Много труд се хвърля в тези стари къщЯ, но така се задоволява стремежа да създадеш нещо по твой вкус и възможности. В тази връзка , ако не ти харесват тръбите е добре да се коригират нещата дотолкова, че да ти харесатили поне да не те дразнят, защото от личен опит знам, че нещо, което ми се е видяло съмнително като изпълнение и по природа дълго време ме човърка, докато му свикна , по-скоро премахна... :partyman:
п.с тази обратната вода нещо много плитко ми се вижда закопана - има ли наклона от 2-3% против засядане на “ корабчета" ? ;)
crez - майстор
До колкото ми е известно тръбата ф110 трябва да лежи на пясъчна възглавница и да е покрита с пясък, а след тона пръста с камъните. Така се предпазва от счупване при натиск отгоре. Надявам се си спазил нормата за наклона. Колкото за лозите, двора си е твой, но изкореняването на лози е грях :wink: така казват стари хора.
khrist - специалист
Денивелация има на двора и преди да зария естествено се изпробва пътя на акото докато каза пльок в шахтата :cool: . Почвата е доста песъчлива без камъни, а отгоре не е предвидено да се ходи.
Трябва в последствие да се получи нещо такова.
Сега.
Прикачен файл:
009.jpg
Проект.
Прикачен файл:
010.jpg
В двора има достатъчно зелено и кафяво, бялото и синьото според мен ще ги подчертаят.
ivouz - специалист
Сега да не оцветиш дуварите сини! :-D
khrist - специалист
Ти ме взе за мезе :) . Изчакай аз съм селянин на 3 месеца, докато ти доста си наел с материала.
Имам един особен въпрос, за който не знам дали да отварям тема, за това ще питам тук.
Подариха ми бъконка за ракия 20-на литра, която отдавна е оставена на сухо и дъските са се свили, а обръчите са се разместили. Казаха ми да ги набия и напълня с вода да се накисне и можело да се оправи. Чудя се обръчите на сухо ли се набиват или първо се пълни, или се набиват на сухо, пълни се и после пак се набиват? Абсолютно бос съм по въпроса за каците и бъчвите, знам само, че дъските когато са мокри се разширяват и уплътняват една към друга.
ivouz - специалист
khrist написа:
Ти ме взе за мезе
Не най малко ако се засягаш.Няма повече.Ако беше така нямаше да имам мнение по другата ти тема за кирпича.Мисля че,обръчите трябва да ги набиеш на сухо.(То и аз съм толкоз от село.)
Но нека и другите да пишат !
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Мерак за селска къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: