Всички въпроси за вилата.
la4o 76 - напреднал
Колеги добър ден, след като по прочетох доста от вашите напътствия към другите ентусиасти които желаят да си пекат мръвки без да бъдат опушени от дима им и аз реших да се пробвам. На този етап искам да ви покажя няколко чертежа които сътворих на базата на прочетеното,и накрая да ви попитам дали ако ги спазя при зидането ще се получи желания краен вариант т.е. да не пуши ?
Прикачен файл:
28052014662.jpg погледнато от горе и плота върху които ше лежи
Прикачен файл:
28052014661.jpg комин
Прикачен файл:
28052014660.jpg самото ббк погледнато отпред
ще ви бъда благодарен ако ги обсъдим като отделите малко ценно време .
la4o 76 - напреднал
добър ден отново,нямаше ме няколко дни,но виждам че и вие сте нямали явно време да напишете някоя дума! Още едно въпросче - не ми е ясно горната плоча с какъв светъл отвор да я излея -колкото е отвора на самото ббк от стените му(66/46) или да го намаля до светлия отвор на комина(30/17)? Отвора за въздух с решетка на пода на ббк задължителен ли е ? :?
Бъдете здрави.
nv952 - майстор
Ще следя темата с голямо внимание защото и аз почнах да правя ббк но чакам просветление от всевишния.
Ей до тук стигнах Изображение
danini - напреднал
не съм капацитет аз, но ако излееш плочата и оставиш отвор за комина - не се ли губи смисъла на седемте реда димосборник?
а ако излееш плочата на 66/46 - не се ли губи смисъла на самата плоча?
а отвора за въздух според мен може да бъде и отпред
la4o 76 - напреднал
Здравейте отново колеги,малко по малко темичката маи започва да се раздвижва :lol:
до колегата nv952 -и аз чакам просветление,но малко по различно от твоето, моето е от бога на парите "свети парастас" и понеже трудно го дава затова първо чертая, смятам ,мисля и търся помощ в този добър форум и ако ми се усмихне в близките седмици ще пускам и аз снимки до къде съм стигнал :roll: ?! Твоята снимка не мога да я видя.
А колегата Danini ,още повече ме накара да се замисля :? Дано хората които разбират да ни споделят отговорите на тези въпроси!
Поздрави
nv952 - майстор
Как не може да я видиш. :axe: Нека и други колеги кажат при тях дали се вижда.
Дано сега го видиш

Прикачен файл

bbbbk.JPG
la4o 76 - напреднал
колега сега я видях,и веднага ако искаш може да ми помогнеш като ми кажеш размерите на бетонните блокчета, чудя 15см дебелина да ли е достатъчна за подпорите на плота?!
danini - напреднал
може би няма да е лошо да се поразровиш из форума
би трябвало да е повече от достатъчна 15-ката, особено ако са залепени преди пълненето. при мен са 12, но пак казвам - не съм капацитет аз, а и ми е първи сблъсък с бетон и тухли това
за парите - може би няма да излязат толкова много, колкото си мислиш. особено ако намериш и тухли по-изгодно
forum/viewtopic.php?f=21&t=43178
koveslav - майстор
Аз пък се чудя защо "пълните" тухлите и защо не са разминати шахматно като нормална зидария.Може би за да режете по-малко тухли?При разминати тухли,зидането с подсилен с цимент хоросан е предостатъчно.А тези малки стенички ще са достатъчно надеждни с всякакви тухли-кой каквото има под ръка,но за стабилност бих иззидал или и задна стеничка,т.е. тази зидария отдолу да стане "П" образна и отгоре да легне плочата,или ще хвана плочата за зида ,който е зад барбекюто.
nv952 - майстор
la4o 76 написа:
колега сега я видях,и веднага ако искаш може да ми помогнеш като ми кажеш размерите на бетонните блокчета, чудя 15см дебелина да ли е достатъчна за подпорите на плота?!
Ами незнам дали ще са ти достатъчноно моята плоча се държи здраво на тях.
размерите са 15 ширина 19 височина 40 дължина.трябва да те предупредя че тежат около 10-13кг броя аз купих 30.
1-то го строших и след като свърших ми останаха 4.Първоначално реших да са 5 реда блокчета но като видях нагледно как ще стане се отказах.Затова моя съвет е да купиш няколко повече.
И аз мисля да правя плот от лявата страна на ББК-то с мивка и други екстри и пак ще е с такива блокчета но плочата няма да е толкова дебела като за ббк-то.


koveslav написа:
бих иззидал или и задна стеничка,т.е. тази зидария отдолу да стане "П" образна и отгоре да легне плочата,или ще хвана плочата за зида ,който е зад барбекюто.
За мен ли се отнася това?

Тема "отново за BBQ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: