• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
lov - майстор
Към клуба на знаещите и занимаващи се със строителство. Изпаднах малко в затруднение с покриването на това зидче.
Прикачен файл:
P1000707.JPG
Спомнете си табелката в бара''не стреляйте по пианиста той толкова може''
Това ми е сефтето на такъв двулицев зид и за оправдание илядо вида парчетии от тухли. За да намеря 2 еднакви ми трябва следово куче. :lol: Ама за без пари и най важното сговорен комшия доволно.
Тепърва започва облагородяване на мястото и за да стане по ясен замисъла в дясно където се вижда високата стена ще има навес дървена конструкция.
Първоначалната идея беше да е с обикновени цигли но сега като ровнах в нета намерих че има и готови капаци но най широките които намирам са 35 см. При условие че зида на гола тухла е 25 а ще се измазва не идва ли тесничико това. Ако има по широки казвайте къде и най важното на тези широките не виждам каналче за откапване. Или рекламата на търговците е слаба.
Каква е технологията на залепване. Първо да измажа ли и след това да монтирам шапките или кое кога сваря. Щото за мазането не се наемам. Пък и зидчето е 12.5м и тая вечер кат завърших последния ред тухла стана към то 2 метра високо.Какви лепила за тях и фугирват ли се щото не виждам каналчета за застъпване.
stiv1961 - майстор
Има едни шапки 39 / 36 / 5.5 см и са близо до Ловеч :)
http://www.primablok.com/vibro.html
Мисля, че е достатъчно разстоянието- остават ти по 5 см от двете страни. И да измажеш ще има пак 3-4 см разстояние до зида. Моята ограда е от циментови блокчета 40/20/15 см а шапките са 39/28 см. Лепих и ги фугирах с теракол/ качествен/ и до сега не са мръднали. Само питай дали имат капкоуловители.
lov - майстор
http://www.vibrostroi99.com/polimerni_k ... _i_kapatsi
Попаднах и на това. Изглеждат ми много по добре ама като материал не ми е познато. И понеже имам винаги съмнения относно всичко де пише че е полимер някакво мение. Щото кат го опна на слънцето да не би след 10 години да се разпадне.
И пак да попитам първо да се измаже ли зида и после шапките или няма значение.
stiv1961 - майстор
Според мен първо сложи шапките и тогава измазвай, тъкмо после ще запълниш фугите между шапката и дувара :) Де да знам, не съм строител :?
lov - майстор
То днеска цял ден ми беше пред очите щото работих и на мен ми дойде тая мисъл пък и мазача после да се оправя. А за водооткапното каналче ако няма с такова ще пробвам да ги резна в едно цехче за камъни. Малко вероятно е да ми откажа но има и други варианти на ръка с каналокопача. Само някакъв линеал трябва да пригодя. И най важното е да намеря шапки че тука по нашите строителни борси не съм виждал.
lov - майстор
Днеска успях да го завърша. И ето какво се получи.
Прикачен файл:
P1000732.JPG
Прикачен файл:
P1000733.JPG
Оказа се че и при мен ги правели но нямат водооткапен канал. Та ги водих на доФтор за дооправяне щото не ми се правеха на ръка.
А бе шибана работа, произвеждаш нещо ама недоправено и после се чудиш защо не ти купуват стоката. Но както и да е. И понеже някой друг да не се чуди как да процедира ето какво като съвет от мен.
Измазване едва след като ги сложите. Измиването на след фугирането е ужасно мръсна работа и тече боя на всякъде и ще си изцапате мазилката със сигурност. Подгответе се че два еднакви камъка едва ли ще уцелите. Всичките криви на където си искат въпреки, че ме уверяваха че калъпите са им на 2-3 отливки. Съответно подгответе си клинчета за теракот. Всевъзможни клинчета от дърво и парчета арматурно желязо дълги по 4-5см. Колкото и да ви е гъсто лепилото от голямата тежест пропадат. Та без подклинване от долу не става. За фугирането си изпросете или купете същия оцветител който ползват освен ако не мислите да ползвате друг. Причината е че колкото и да ги вардите все ще има някое отчупено крайче и да можете да си го възстановите. Аз карах на око съотношение цимент и боя но производителя ми каза че слагат 1кг на 25 кг цимент плюс пясъците и мозйката.
Сигурно ще се наложи да ги префугирам тук там защото след мен удари дъжд но като гледах как пият водата докато ги мих мисля да ги мина с някакъв силиконов импрегнатор. И май ще е на Боро за фуги щото имах малко и пробвах на една изрезка и ми хареса как запечати боята която не бях измил напълно. Станаха доста по червени след бърсането с гъбата.
Ето как бяха и преди интервенцията с фугирането. То ръцете са ми поще боядисани и кат гледам скоро няма да ги изчистя та ако се запечата мисля че ще се получи по добър ефект.

Прикачен файл

P1000730.JPG
stiv1961 - майстор
Добре се е получило :supz: , след измазването и боядисването няма да спреш да му се кефиш. Бравос :)
lov - майстор
Е вече мисля че е по добре. Днеска до обяд завърших. Вчера не успях на един път слънцето ужасно силно и бързо дърпа и не може да се нанася мазилката.
Останаха едни первазчета на нишите да резна от камък но за сега ще изчакам за да видя дали капката ще ми цапа много на високо и ако се наложи да правя някакъв цокъл ще се съобразявам какво да бъде за перваз. Не ми се иска да е врачански или мрамор че попиват и оставят на петна ако се слагат някакви саксийи.

Прикачен файл

P1000768.JPG
Dam46 - специалист
Нещо не ми допада тая мода на високите дувари от турското присъствие. Или от мутренското присъствие. Двора се задушава, и не може да диша. В него не влиза въздух отстрани. Става като парник. Случвало се е да вляза в такъв двор на новобогаташи. Направено красиво, но нефукционално. Въпрос на вкус и манталитет. Крият се хората от чужди погледи. :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Как да завърша един дувар." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: