Всички въпроси за вилата.
ArturDent - Почти Безобиден
mios написа:
Ще пробвам законо, за 500 -1000 лева няма да си осложнявъм живота.
Идва зима и време има до пролета.
Имам къща с двор 1600 кв.м. в регулация с ток,вода и необходими остояния.
Смятам в наискоро време да си извадя скица и със скицата да отида при някой архитект или конструктор, да видя какво ще се пройзнесът.
Разходите по проекта ги приемам като инвестиция и считам че с подобрението ше се подобри цената на имота.

Още веднъж благодаря!
Вземи си и виза за проектиране - от общината. Там пише отстояния, параметри на застрояване, регулационни линии и т.н.
Това им трябва на проектантите.

Скицата пак си трябва. Сигурно знаеш от къде да я вземеш (скицата) - от кадастъра или общината, в зависимост от това къде е парцела.
stenmark - специалист
Без скица не може да се вземе виза за проектиране.За всяко нещо си има ред.
kalojan87 - напреднал
Време е да събудя малко темата със снимки.

Това е подготовка и отливане на пътеки. Отново без найлон, защото се породиха спорове къде се слага найлона - под чакъла или отгоре върху арматурата,преди бетона да се налее.... Е пропуснахме ги :)
Прикачен файл:
DSC_1694.jpg подготовка за пътеки
Прикачен файл:
DSC_1697.jpg подготовка за пътеки 2
Прикачен файл:
DSC_1698.jpg
Прикачен файл:
DSC_1700.jpg
DSC_1700.jpg (107.54 KиБ) Видяна 3022 пъти
kalojan87 - напреднал
След това дойде ред на майсторите. Те за около 2 седмици свършиха външна изолация, кабели, вътре гипсокартон на стените и тавана, найлон, вата, плочки, камъни под прозорците вън и вътре и боядисване. Не остана време за "направи сам", а времето се разваля и няма за кога да отлагаме.
Прикачен файл:
DSC_1722.jpg
DSC_1722.jpg (68.51 KиБ) Видяна 3020 пъти
Прикачен файл:
DSC_1724.jpg
DSC_1724.jpg (61.97 KиБ) Видяна 3020 пъти
Прикачен файл:
DSC_1729.jpg
DSC_1729.jpg (76.08 KиБ) Видяна 3020 пъти
Прикачен файл:
DSC_1750.jpg
DSC_1750.jpg (83.21 KиБ) Видяна 3020 пъти
Прикачен файл:
DSC_1751.jpg
DSC_1751.jpg (60.91 KиБ) Видяна 3020 пъти
kalojan87 - напреднал
и още..
Прикачен файл:
DSC_1761.jpg
Прикачен файл:
DSC_1765.jpg
DSC_1765.jpg (102.4 KиБ) Видяна 3019 пъти
Прикачен файл:
DSC_1769.jpg
Прикачен файл:
DSC_1779.jpg
DSC_1779.jpg (103.93 KиБ) Видяна 3019 пъти
Прикачен файл:
DSC_1771.jpg
DSC_1771.jpg (48.74 KиБ) Видяна 3019 пъти
Тук на последната снимка се виждат грозните греди и планките. Трябва да се шкурят и лакират, но идеи как да се скрият планките май още няма. Освен да се намотае някакво въже плътно, където се свързват гредите...Предложения?
kalojan87 - напреднал
Тук отново почваме да правим сами :) Сложихме камината, но не ни хареса и след пробата я преместихме малко :)
Прикачен файл:
DSC_1799.jpg
DSC_1799.jpg (56.27 KиБ) Видяна 3012 пъти
Решихме,че на ъгъл е по-добре, въпреки че заема доста място и е трудно да се работи с толкова ъгли :) Ще видим какво ще стане.
Прикачен файл:
DSC_1803.jpg
DSC_1803.jpg (59.46 KиБ) Видяна 3012 пъти
Започнахме да си играем с профили и картон. И май взе да добива някакъв вид.
Прикачен файл:
DSC_1805.jpg
DSC_1805.jpg (53.6 KиБ) Видяна 3012 пъти
Прикачен файл:
DSC_1806.jpg
DSC_1806.jpg (50.13 KиБ) Видяна 3012 пъти
Прикачен файл:
DSC_1808.jpg
DSC_1808.jpg (70.37 KиБ) Видяна 3012 пъти
kalojan87 - напреднал
Работим със зелен картон, защото беше останал от таваните. А и не намерихме от червения. Предстои купуването на вата с фолио, която да обгради камината. Димоотвода е свързан и залепен с лента, не пропушваше при пробното палене, но дано няма проблем с лентата.
Проблем ли е нагоре да се продължи със зелен картон? След като ще има изолация отвътре от 3см каменна вата и фолио не би трябвало да се напича (почти) картона. Отгоре ще има някаква мазилка най вероятно и плотове от камък.

Ето до къде сме в момента:
Прикачен файл:
DSC_1810.jpg
DSC_1810.jpg (52.84 KиБ) Видяна 3011 пъти
Предстои покупка на картон, вата, още профили и винтове и продължаваме в събота надявам се. :)
Приемам критики, мнения, коментари и въпроси, както и предложения.
ZEDYCUS - майстор
Калояне, поздравления добре върви строежа. Ще споделиш ли какви са размерите на помещението. И имаш ли по подробни снимки на тавана, че събирам идеи за един бъдещ навес. :)
vladilen - специалист
махни алуминиевото фолио - че ще замирише и спре да върши работа
аз ползвах високо температурен кит - например http://www.selena.bg/cms/?__page_id=1856 и метални скоби (хром никел)
горе в стената коляното не е удачно решение - би трябвало да е розетка под наклон
за ватата гледай да е с плътност 80-100kg/m3
остави разстояние между финалното покритие на облицовката и камината (не трябва да се допира никъде конструкцията с камината)
мисля че зеления картон ще е най малкия проблем
:yawinkle:
kalojan87 - напреднал
ZEDYCUS написа:
Калояне, поздравления добре върви строежа. Ще споделиш ли какви са размерите на помещението. И имаш ли по подробни снимки на тавана, че събирам идеи за един бъдещ навес. :)
Благодаря!
Размерите са около 3.8м/4.9м по спомен.
Тавана каквото има снимки тука в темата ако се ориентираш. Иначе гредите основните са 12/12. На билото са 10/10 и тези, които в момента се виждат отдолу, а другите не помня размера. Върху тях има ОСБ 12мм, хидроизолационна мембрана без посипка, залепена само на фугите с леко загряване и отгоре накованите битумни керемиди.
vladilen написа:
махни алуминиевото фолио - че ще замирише и спре да върши работа
аз ползвах високо температурен кит - например http://www.selena.bg/cms/?__page_id=1856 и метални скоби (хром никел)
горе в стената коляното не е удачно решение - би трябвало да е розетка под наклон
за ватата гледай да е с плътност 80-100kg/m3
остави разстояние между финалното покритие на облицовката и камината (не трябва да се допира никъде конструкцията с камината)
мисля че зеления картон ще е най малкия проблем
:yawinkle:


Мен също не ме радва това фолио. Все пак алуминия не гори, но лепилото като изгори той ще си падне сам най-вероятно. Мислех да се подсигуря с някакви скоби за маркуч (да съединя 2-3 скоби и да затегна). Това, което предлагаш е нещо като силикон?
Ако махна всичко какво ще стане? Тръбата си седи плътно и би трябвало да си гори без проблем?
Другото което ме притеснява,че гори при коляното не можах да вкарам тръбата вътре в него..прорязах я, но пак не става. А отвън влезе много плътно и опря в кривката почти. Какво да очаквам от този проблем? :) Малко от оня червения силикон за гарнитури по-добре ли е от алум. лента?
За коляното също си прав, но в апартамента имам камина прити с водна риза и обикновен кюнец ф130 + розетка и коляно и от 5 години не са чистени кюнците и няма проблем, а горя мокри дърва и въглища. Надявам се това да не е проблем - все пак няма да се пали всеки ден.
Като казваш това за картона малко ме притесни. Кое е "голям проблем" от показаното до тук? Да го отстранявам докато не съм затворил всичко?

Всичко, което е сложено до момента около камината (профили и картон) е поне на 5мм от нея. Това би трябвало да е достатъчно.

Тема "Барбекю под навес на двора + остъкление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: