Всички въпроси за вилата.
ZEDYCUS - майстор
Благодаря за размерите. Имаш ли подпори към пода в помещението. Ще правя същите размери за малко помещение и ми трябва да няма подпори в средата. Затова питам. :partyman:
kalojan87 - напреднал
ZEDYCUS написа:
Благодаря за размерите. Имаш ли подпори към пода в помещението. Ще правя същите размери за малко помещение и ми трябва да няма подпори в средата. Затова питам. :partyman:
Няма подпори в средата. Едната дълга стена е плътна от бетонени блокчета, другата е с 3 колони, пълни с бетон и арматура. Късата страна е от прозорец и плътно (всъщност всичко това би трябвало да е видимо на снимките). :)

ЕДИТ:
Сега разгледах темата отначало и наистина не съм качил снимки на покрива. Няма ги и на компютъра, така че ако са останали на телефона ще ги кача при първа възможност.
vladilen - специалист
kalojan87 написа:
ZEDYCUS написа:
Калояне, поздравления добре върви строежа. Ще споделиш ли какви са размерите на помещението. И имаш ли по подробни снимки на тавана, че събирам идеи за един бъдещ навес. :)
Благодаря!
Размерите са около 3.8м/4.9м по спомен.
Тавана каквото има снимки тука в темата ако се ориентираш. Иначе гредите основните са 12/12. На билото са 10/10 и тези, които в момента се виждат отдолу, а другите не помня размера. Върху тях има ОСБ 12мм, хидроизолационна мембрана без посипка, залепена само на фугите с леко загряване и отгоре накованите битумни керемиди.
vladilen написа:
махни алуминиевото фолио - че ще замирише и спре да върши работа
аз ползвах високо температурен кит - например http://www.selena.bg/cms/?__page_id=1856 и метални скоби (хром никел)
горе в стената коляното не е удачно решение - би трябвало да е розетка под наклон
за ватата гледай да е с плътност 80-100kg/m3
остави разстояние между финалното покритие на облицовката и камината (не трябва да се допира никъде конструкцията с камината)
мисля че зеления картон ще е най малкия проблем
:yawinkle:


Мен също не ме радва това фолио. Все пак алуминия не гори, но лепилото като изгори той ще си падне сам най-вероятно. Мислех да се подсигуря с някакви скоби за маркуч (да съединя 2-3 скоби и да затегна). Това, което предлагаш е нещо като силикон?
Ако махна всичко какво ще стане? Тръбата си седи плътно и би трябвало да си гори без проблем?
Другото което ме притеснява,че гори при коляното не можах да вкарам тръбата вътре в него..прорязах я, но пак не става. А отвън влезе много плътно и опря в кривката почти. Какво да очаквам от този проблем? :) Малко от оня червения силикон за гарнитури по-добре ли е от алум. лента?
За коляното също си прав, но в апартамента имам камина прити с водна риза и обикновен кюнец ф130 + розетка и коляно и от 5 години не са чистени кюнците и няма проблем, а горя мокри дърва и въглища. Надявам се това да не е проблем - все пак няма да се пали всеки ден.
Като казваш това за картона малко ме притесни. Кое е "голям проблем" от показаното до тук? Да го отстранявам докато не съм затворил всичко?

Всичко, което е сложено до момента около камината (профили и картон) е поне на 5мм от нея. Това би трябвало да е достатъчно.
да нещо като силикон - намажи с него коляното и тогава надени гъвкавия, за сигурност сложи и от металните скоби не са скъпи има ги навсякъде със всякакви размери например 120-140мм https://www.google.bg/search?q=%D0%BC%D ... B600%3B538
коляното от кюнеца рано или късно ще прегори и пробие, а за смяна после ще е скъпо - ти си избираш
5мм е добре (вкл. и от долу), от горе нека да е 10мм
не забравяй вата и на гърба (с фолиото към топлото, нали :))
дава смело напред - преди да затвориш отпред остави я да поработи, преди да си сигурен, че всичко е наред
успех
kalojan87 - напреднал
Имам нужда от малко помощ относно скриването на грозните планки на гредите на тавана. Гредите също не са обработени и даже на някои е останала кората и е доста грозно. Идеята е да се шкури с виброшлайфа да се позагладят малко (имам и ел.ренде, но е много неудобно с него на тавана..), да се мине с бохемит и после с лак на водна основа. Проблема с грозните планки обаче остава.

Идеи за скриване на планките и/или гредите, но не с картон - искам да има нещо дървено.
smartman - специалист
защо не си ги поръча готови обработени?? аз сега почвам един строеж и направо гредите са фасонирани
kalojan87 - напреднал
smartman написа:
защо не си ги поръча готови обработени?? аз сега почвам един строеж и направо гредите са фасонирани
Защото първоначално идеята беше да се скрие всичко с ламперия, но в последствие се промениха нещата малко. С виброшлайфа се позагладиха гредите и сега като са лакирани изглеждат добре. До сега никой не се е заглеждал в планките и честно казано не ме дразнят вече толкова :)
Имам снимки за качване, но довършвам решетките на камината и тогава :)

Тема "Барбекю под навес на двора + остъкление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: