• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
stiv1961 - майстор
На Вива( а и на повечето фирми) 4-камерния е 60 мм а 5-камерния 70 мм.
romanpm - майстор
Конвекцията е най-вече от стъклото , а не от дограмата така че мисли за троен стъклопакет в северните и ветровити прозорци :wink:
plamen_milan - напреднал
Освен на пакета обърни внимание и на обкова,с които работи избраната от тебе фирма. Ние винаги сме работили със сигения и няма как да ти направя сравнение,но сме си доволни
SEV - специалист
Вчера почнаха монтажа,трима за нула време монтираха сумати стъкла.Обкова е немски,Сегения,бил оптималния вариант като цена качество.Вилата е изолирана преди години и прозорците обърнати,сега махнахме дървените навътре и сложиха новите,но се образува на места фуги.Въпроса ми е с какво да запълня тази фуга между прозореца и обръщаното.Опасявам се да не влиза вода в стаите през тази фуга.
stiv1961 - майстор
Добър избор за Сигения. Можеш да обърнеш прозорците по няколко начина- гипскартон, фибран, зависи от големината на фугите. и на ъгъла ръбохранител
plamen_milan - напреднал
Ако фугата не е голяма можеш да сложиш селикон
Energyx - специалист
Истината е в тройния стъклопакет с разстояние между стъклата 16 мм, не повече и не по малко. Това води до висок клас дограма, побираща 44-48 мм стъклопакет При мен е Саламандър стриймлайн. Фугата можеш да запълниш с високоеластичен фугирол на Боро и отгоре фино със силикон. Старите малки дървени прозорчета не ги пипай, те лесно се уплътняват, боядисай ги с хубава боя с цвят на ПВЦ дограмата.
SEV - специалист
Energyx написа:
Истината е в тройния стъклопакет с разстояние между стъклата 16 мм, не повече и не по малко. Това води до висок клас дограма, побираща 44-48 мм стъклопакет При мен е Саламандър стриймлайн. Фугата можеш да запълниш с високоеластичен фугирол на Боро и отгоре фино със силикон. Старите малки дървени прозорчета не ги пипай, те лесно се уплътняват, боядисай ги с хубава боя с цвят на ПВЦ дограмата.
Ако вилата имаше 5 прозореца като на апартамента,всичко щеше да е от най висок клас.Но за трите етажа които са по 130кв.м. сам се сещаш колко прозорци,вратопрозорци и врати има и за това съм с оптималния вариант(според мен :-D )
Нещо не схванах за старите дървени прозорци.Аз направих следното с тях,махнах стъклата,а дървенията за разпалки за котела през зимата.
Energyx - специалист
E кой ти говори за апартамент-нали темата са вилите :-D
Споделям ти опита с моята вила. То строго определение за вила няма, но според мен 3 етажа по 130 м2 си е къща, а знам и такива малки кооперацийки. Малките дървени прозорци, особено тези така разположени, че не ги грее много слънце, за разлика от големите не се изкривяват и се затварят плътно, с качествен уплътнител и силикон на стъклото вършат работа десетилетия. Идеята е паричния ресурс да се насочи към големите прозорци, щото при големи площи и двоен стъклопакет, топлозагубите са огромни. Е, ако ползваш огромната вила само половин година, става, но какъв е смисълът :? Ти си най-добре знаеш :)
  • 1
  • 2

Тема "Съвет относно дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: