Всички въпроси за вилата.
hidrazin - майстор
Това с миещите препарати върши работа но само ако цистерната ще се ползва за поливане, миене на коли ... Не и за кухненски съдове и къпане. Миризмата остава и се мият много трудно и голям разход на препарати. Може и да има някой професионален препарат дето ще свърши работа но аз не познавам такъв и определено няма да се продава в близкия магазин за по 5 лева тубата.
:partyman:
lov - майстор
alsted написа:
lov написа:
Понеже се опитват да се дракат с мене ще обясня по подробно секретната работа. .
Обидил си се, но после даваш много полезна информация, съвсем различна от всичко писано до тук. По-важното е, че е значително по-безопасно, даже изглежда лесно. Този път обаче не споменаваш четката и търкането? Не се заяждам! Само си позволявам да питам в интерес на пусналия темата и всички четящи я на по-късен етап. Все пак - извинявай (за всеки слечучай)!
Не се засягам но стана че все едно трябва да уча някой как да си мие тенджерите на мивката. Колкото се може механично да се отстранят всякакви наслагвания и чак тогава с химията. Малко творчество все пак не е излишно. Какво сложно има да се намери един колец и да се закачи нещо на него. Парцал четка или каквото трябва и да не се влиза вътре на първо време.
Налагало ми се е да вкарвам хора да чистя 40 кубикова цистерна от мазут за да се ползва после за автомобилно гориво и аз си знам какво треперене съм треперил да не стане някоя беля. Въпреки че беше осигурено продухване и постоянен газов контрол от лаборатория. Тъй че влизането вътре за мен е крайна мярка. Но тогава нямаше никакъв шанс освен с кофите да се изкара тинята.
Относно препарата забравих да погледна защото бурята ми беше направила сума ти и поразии на вилата и хич не ми беше до това. Но препарата съвсем не е евтиничък. Към 40 и нещо си за 5 литрова туба. И не знам какво съдържа но може да се съхранява само в оригиналните полиетиленови туби или стъкло. Има алкален характер но не ти гори ръцете както е концентрат. Когато за първи път ми дадоха за проба не повярвах че на бутилка от кока кола ще им види сметката за една седмица. Не прощава и на никелирани детайли. За да го ползват в автомивката го разреждат с вода 1:20-30. Така правя и аз кога го ползвам за домашни нужди. Е с по малко разреждане защото водоструйката си добявя и тя още.
докера - специалист
Само да вметна , че заваряване е НЕДОПУСТИМО при ПРАЗНА или непълна цистерна , в която някога е било съхранявано гориво !
Дори и да е пълна с гориво е по-безопасно от това да е празна или пълна донякъде с вода.
Лесно възпламеними са газовете /изпаренията/ на горивата . Имайте предвид , че дори и след неколкократно киснене с вода или препарати , металът продължава да изпарява частици от просмуканите горива , което води до опасности при заваряване , влизане без предпазни средства в цистерната /задушаване/ и обработка на вътрешната страна с железни / стоманени/ инструменти . Инструментите ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да са неметални или поне от цветни метали , с цел недопускане на случайно искрене . Дори искуствените облекла крият опасност от потенциално исрене от статичното електричество.

Пиша тези неща , защото доста време съм работил в системата на "Петрол" и съм на ясно с процедурите по проверка , чистене и т.н. на резервоари за горива. Общо взето най-важното е да не се допусне наличие на остатъчни пари от горивата над определен безопасен процент , иначе по много различни начини може да стане "БУМ" или задушаване .....
alsted - майстор
"...за всеки слЕЧучай" ... с кебапчета по смартфона :-D
Колегата misho81, ти пожарникар ли си или така ми се е сторило?
lov написа:
Малко творчество все пак не е излишно. Какво сложно има да се намери един колец и да се закачи нещо на него. Парцал четка или каквото трябва и да не се влиза вътре на първо време.
В преводите от английски има едно "прочисти си гърлото". Направих точно това ... Аз това така някак си изобщо не си го представям :? Мил съм бидони от разни неща с ацетон. "Дивно е" ... Каквото и да закачиш на колец трябва да се завреш макар и частично навътре за да търкаш стените. На 4-5 кубикова цистерна :? Прощавай, ама това точно така много се съмнявам, че си го правил?
misho81 - напреднал
А не съм пожарникар, баджанака е :), та оттам и част от оборудването. Иначе се гмуркам сериозно, и работа с кислород не ми е непознта. Е ще ползвам и баджанака за знания и помощ, но преди да съм наясно с колкото се може повече неща, не започвам нищо! Така че, който каквото се сеща да казва колкото и елементарно и смешно да е според него, за мен си е информация и е полезно!
lov - майстор
alsted написа:
"...за всеки слЕЧучай" ... с кебапчета по смартфона :-D
Колегата misho81, ти пожарникар ли си или така ми се е сторило?
lov написа:
Малко творчество все пак не е излишно. Какво сложно има да се намери един колец и да се закачи нещо на него. Парцал четка или каквото трябва и да не се влиза вътре на първо време.
В преводите от английски има едно "прочисти си гърлото". Направих точно това ... Аз това така някак си изобщо не си го представям :? Мил съм бидони от разни неща с ацетон. "Дивно е" ... Каквото и да закачиш на колец трябва да се завреш макар и частично навътре за да търкаш стените. На 4-5 кубикова цистерна :? Прощавай, ама това точно така много се съмнявам, че си го правил?
Основната мръсотия са утайки по дъното а по стените проблема е повече в пропилото се гориво в метала пък ти се съмнявай колкото искаш как съм го правил.

Да не пускам нов пост редактирах качих снимката на препарата за миене.

Прикачен файл

IMG_20140628_203948.jpg
misho81 - напреднал
Посъбрах информация и се задействах, благодаря на всички отзова ли се! ДОста хора занимаващи се с това ми обясняват, че каквото и да направя все ще си остане дъх на бензин от пропилите се вещества в метала и за това ще действам пробно с една малка цистерна от 1 кубик! Ако успея да я изчистя без да останат следи ще се пробвам с 8 кубиковата, ако не стане, ще събирам пари за цистерна от водоноска.
Поздрави!
misho81 - напреднал
Колеги пробното миене на малка цистерна- 1кубик, завърши и резултата след спазени всички указания е идеално измит съд, но миризмата си остана , 10 дни по- късно си мирише като първият ден! Остава да почакам още месец при отворен капак за да видим ще се разнесе ли мириса на бензин, ако стане пробвам с голяма цистерна, ако не минаваме на вариянт водоноска!
Поздрави
ivanovbg - майстор
А моите указания спази ли?
misho81 - напреднал
Мне не съм минавал с нищо поцинковащо, засега само я измих идеално и съм оставил да ветрее! ще почакам още малко и ще пробвам и поцинковане! Ако мине номера с поцинковането :) ще се действа с голямата цистерна!
Поздрави

Тема "Помощ- Цистерна от гориво, за вода за битови нужди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: