• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
filmatoplo - майстор
:) Супер , не случайно името е Фонтан , а не -фонтанче :wink: .Видата не е ли голяма помпа , тоест мощна за това .
kalin.kraev - специалист
Ами по въпроса с филтрирането има два филтъра за твърди частици единия е в самия фонтан мрежичка от смукател,а втория преди помпата монтиран на смукатела той е по финен защото ако мине някое боклуче и запушва дупчиците на струиника и трябва да го свалям по-често да го чистя.Зеленясването е малко трудно да се преборя с него пробвал съм да слагам флашхлор гранулат но е временен ефекта максимум за седмица и става на блато :) и накрая му хванах цаката трябва да има движение на водата за да си остава сравнително бистра и с един таимер на 2 дена вечер се пуска сам за по 20 мин така се запазва бистра а и комшиите имат малко безплатно шоу докато си лафят на пейката пред нас :lol:

Помпата да малко е мощна но аз съм сложил на тласкатела СК и с него регулирам,че при първото пускане се получи малък фал първо че струята беше толкова голяма че не се побираше в фонтана а и по едно време хвръкна струйника(затова му нарязах 1/2 резба) а пък съм замислил още щуротиики и екстри да правя и ще е нужно пълното количесво вода :lol: (но кога ще намеря време за подобренията не се знае)
bulhomes2 - майстор
Не флашхлор. Алгицид трябва да слагаш против зеленясването. Мисля, че полвин кафена чашка ще ти е достатъчна за седмица. Има го и по практикерите. Едва ли имаше 20 лв/литъра, който ще ти стигне за няколко години.
kalin.kraev - специалист
bulhomes2 написа:
Не флашхлор. Алгицид трябва да слагаш против зеленясването. Мисля, че полвин кафена чашка ще ти е достатъчна за седмица. Има го и по практикерите. Едва ли имаше 20 лв/литъра, който ще ти стигне за няколко години.

Много благодаря колега за инфото,ще го пробвам защото водата по моя метод остава бистра но по дъното и стените пак си се образува някакъв зеленяк който пък периодично на няколко месеца го махам с водоструйката.
Duke_BG - специалист
"зеленяка" можеш да го махнеш много по-лесно без да източваш - пробвай да го покриеш за 3-4 дни - таа гад не вирее на тъмно и изчезва

поне аквариумите така се лекуват :)
kalin.kraev - специалист
https://www.youtube.com/watch?v=KMmsqs5eRoU
https://www.youtube.com/watch?v=vTvOOqV4MUE
Първият клип е с обикновенна цветна луничка,а втория с LED-а
снимани са с телефон така че качеството не е мн добро и на живо светлината си е по силна. :)
nv952 - майстор
:supz: Личи си когато човек работи с желание.
  • 1
  • 2

Тема "Фонтан" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: