Всички въпроси за вилата.
wizli - специалист
Здравейте колеги,
имам питане какви прозорци и врати да сложа на вилата за да е топло зимата. Почната е вътрешна топлоизолация /5см вата/, не са обърнали отворите на прозорците още, вратите са вече обърнати с гипскартон.
Строежа е в заварено положение - искам да го довърша набързо:
1. Прозорци 2 или 3 стъкла стъклопакет за да е по-топло.
2. Какви врати да сложа със същата цел
3. Дайте пример за обръщане на вътрешна топлоизолация по прозорците.
Благодаря.
Energyx - специалист
1. Троен стъклопакет с разстояние между стъклата 16 мм, не- повече и не по-малко, което означава профилът на дограмата да носи повече от 44 мм дебел стъклопакет.
2. Същият профил за вратите, ако не са остъклени-с пълнеж от 2х24 мм термопанел.
3. За обръщането -гипсокартон монтиран със завършващ П-профил към дограмата и под него вата, или фибран с висока плътност с мрежа и шпаклован.
4. Забравяш за бюджетността-качествено и евтино няма.
wizli - специалист
Мерси,
бюджетно - имах предвид марка профили, да не е внос от Белгия-Холандия...
Вратите ми казват че са големи (90 на 210 см) за прозоречен профил, има друг за врати.
За обръщането: как да закрепя ватата докато слагам гипскартон? Може ли малко снимки, повечето снимки-видеа пропускат този момент, не се вижда има ли изолация, няма ли...
Energyx - специалист
Саламандър стриимлайн 76- с това сменях старите на ранчото. Обков Сигения, в краен случай Мако.
Имах предвид същата марка профил за вратите, а не вида на профила-много ясно, че е по-различен от прозоречния. И искай да ти сложат 1 панта в повече.
Сега как да се напъха вата под гипсокартон-несериозен въпрос. Няма кой да се занимава да прави снимки и клип-времето е ценно.
wizli - специалист
Energyx написа:
Сега как да се напъха вата под гипсокартон-несериозен въпрос. Няма кой да се занимава да прави снимки и клип-времето е ценно.
Гледах десетки клипчета и точно това ми убягва...

Тема "Бюджетни врати и прозорци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: