• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
Иван Иванов - напреднал
Здравейте нов съм в форума но съм с неотложен въпрос. Свързано е с къщата ми . Строена е 50 години от трима различни човека всяка стена е от съвсем различен матерял има проблеми с покрива и други но най страшното е водата. Строена е на място от две страни с наклон и никой досега не се е сетил да направи дренаж но тази година правих освежителни козметични ремонти и след като свалих тапетите в коридора се появи една красива гледка мухал влага мокри стени. Веднага си представих какво става с плитките основи. Та живееми се още доста в тя къща строена от дядо ми . Иска ми се преди да започнат тея големи дъждове и снегове да съм свършил с работата питах тука там и никой не ми каза че ще стане . АКО МОЖЕ НЯКОЙ КОЙТО РАЗБИРА ДА ПОГЛЕДНЕ ДА МИСЛИ И ДА МИ КАЖЕ КАК КЪДЕ И С КАКВО ДА ГО НАПРАВЯ
Прикачен файл:
Без име.png
това е прост план на къщата и двора
Без име.png (42.57 KиБ) Видяна 7852 пъти
hidrazin - майстор
Добре дошъл! Не знам обаче защо викаш? Не е спешно, щом до сега никой не го е оправил или пък къщата да е паднала.
Напиши си някакво смислено и нормално заглавие. Тези главни букви и удивителни няма да ти донесат нито бърз отговор, нито някакво специално внимание. Просто изглеждат нелепо.
Пък за дренажа - най-добре е да се види на място от човек, който е в час. Така по рисунка трудно.
:partyman:
agro - специалист
Мога да помогна само с инфо за това, което направих при мен предната седмица.http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 9&start=20
Двама души поставихме дренаж, водосток, водопровод и шахта за 5 дни, копането е на ръка. Дължината е 36 метра, излезе към 1400 лв, без да броя моя труд, само този на общака. Остана ми 4 т филц и 4 т пясък, изсилих се при доставката - поръчах по 7 тона от тях.
lov - майстор
Най лесно се обяснява с картинки. Почва се ето така.
Прикачен файл:
IMG_20140821_181744.jpg
Копаш до здраво или под нивото на основите. При мен в случая скала. Залагам анкери мия с водоструйката и вибрирам бетона за да не пропуска.
Прикачен файл:
P1000827.JPG
От задната страна ще се положи дренираща тръба. Тя пък се засипва с промита баластра и отгоре се полага геотекстил и пак балстра камъни и пясък които да филтрират водата. То ще е и подпорна стена и нагоре ще се зида и с камък но това в случа са подробности. Важното е долу в земята какво се прави за да се спре водата.
Ще се постарая да направя пълен снимков материал на различните етапи в процеса на работата.
FMaster - специалист
Идват , правят ти хидрогеоложки проект, изпълняваш го точно и си в играта !!! Всичко друго, ще се окаже, че са хвърлени пари на вятъра !!! Успех!
agro - специалист
lov написа:
От задната страна ще се положи дренираща тръба.
Задната страна, предполагам, е тази откъм баира /склона/ отдясно на стената от снимката.
lov - майстор
То си е по подразбиране трябва да хвана водата от баира над мен. Че и на няколко метра от страни на сградата. Така целия дренаж става към 25 метра дължина, че и повече.
То няма глупава вода има глупави майстори. Тя винаги търси най ниското и най прекия път тъй че трябва да има и на къде да я отведеш.
Иван Иванов - напреднал
прочетох на няколко места че трабва плътно до къщата но това е невъзможно в моя случай тъй като или трябва дренажа да мине през къщата или да направя нещо напълно безмислени и да отведа водата до основите демек да и направя път
Иван Иванов - напреднал
разтоянието от оградата на комшиите и оградата към улицата е към 10 метра
Иван Иванов - напреднал
Както се вижда на некъдърната ми рисунка се вижда че има от две страни наклон и къщата е на Г та невъзможно е плътно към нея но смятам както е в жълто оцветено поне така аз мисля . Няма ли да стане една дупка 1-2 метра един метър широка пълна най долу с едри камъни после чакъл и накрая пясък

Прикачен файл

234.png
с жълто съм отбелязъл от къде е най лесно и удобно и вероятно ефективно
234.png (23.39 KиБ) Видяна 7588 пъти
  • 1
  • 2

Тема "СПЕШНО!!!!!!!! ДРЕНАЖ НА КЪЩА!!!!!!!1" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: