Всички въпроси за вилата.
complast - специалист
Няма да е зле капаците да са намокрени.Колкото повече,толкова повече!
digitalpr - специалист
В крайна сметка се качих на покрива, изчистих всички капаци, изчистих и улуците, и реших да подходя малко по-генерално към проблема. Направих сух монтаж на капаците. Сложих една билна летва и залепих някаква лента на брамак (Figaroll), след което завинтих капаците за билната летва. Не ми хареса, че за няколко години улуците бяха пълни с материал, който дъжда е отмил от подмазването и реших да не ги мажа въобще.
Изображение
Вадим Владимиров - специалист
Най-накрая!!!!
Браво за генералното решаване на проблема =D> =D> =D>
digitalpr - специалист
Между другото дупките на капаците, пак Брамак, се оказаха недопробити... Рано са вадени от калъпите и са се затворили ли не знам, но калпава работа. Разпробивах ги всичките.
hidrazin - майстор
Аааа.. Циментени капаци. :-D
:partyman:
digitalpr - специалист
Не ми се срориха циментови. Циментовите вътре оцветени ли са, или само външно?
hidrazin - майстор
Че аз не знам да продават друго освен тези циментови боклуци?
http://www.bramac.bg/produkti/pokrivni- ... kapak.html
Е, някои не ги различават - боя, лак и са маскирани.
:partyman:
ср окт 15, 2014 4:10 pmdigitalpr написа:
В крайна сметка се качих на покрива, изчистих всички капаци, изчистих и улуците, и реших да подходя малко по-генерално към проблема. Направих сух монтаж на капаците. Сложих една билна летва и залепих някаква лента на брамак (Figaroll), след което завинтих капаците за билната летва. Не ми хареса, че за няколко години улуците бяха пълни с материал, който дъжда е отмил от подмазването и реших да не ги мажа въобще.
Изображение
Колко лесно и колко здраво залепваше лентата за керемидите? Сега след години още залепена ли си е? През зимата/ по ниска темп. може ли да се полага? Връз лентата нареди ли капаци или го остави така?!
нед сеп 28, 2014 4:32 amcomplast написа:
Няма да е зле капаците да са намокрени.Колкото повече,толкова повече!
Защо да са намокрени? По здраво / дълго сцепление с подмазващата смес ли!?

Тема "Подмазване капаци на покрив?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: