Всички въпроси за вилата.
digitalpr - специалист
Привет! Имам проблем с капаците на покрива. Вече два пъти ги подмазват и след някой друг месец, като се кача на покрива са напукани и явно от там подлизва вода. Бихте ли споделили, как се подмазват ПРАВИЛНО капаците на покрива? Какъв материал и в какво съотношение се забърква, как се подмазва (само външно, или да лепя един за друг самите капаци и), трябва ли ми някаква предварителна подготовка като омокряне, почистване?

Благодаря!
forski - специалист
Моите капаци ги подмазваха едни пишман майстори, с вар и малко цимент, и за няколко години всичкото им мазане отиде на земята :axe:
Аз си ги подмазах с пясък, цимент и фибри, от две години всичко си стои на покрива и нищо не е мръднало, съотношението е едно към гьотере :)
Ако искаш може да сложиш и някаква боя в разтвора, аз сложих такава с цвета на циглите и се получи добре!
Намери някой авер да ти бърка разтвора долу на земята и да ти подава кофата че инъче е доста трудоемко, подмазвай ги само отстрани, няма нужда да ги пълниш с разтвор!
digitalpr - специалист
А какво ще стане ако сложа теракол лепило? Теракол с пясък?
hidrazin - майстор
Вечно! После нито керемида ще може да смениш, нито капак. Ще трябва да разбиваш наред.
:partyman:
digitalpr - специалист
Чак толкова ли силно ще хване...
Добре де, а стандартния разтвор с вар, какво съотношение да бъде с цимента?
hidrazin - майстор
В другата тема всичко е написано.
:partyman:
forski - специалист
Няма точна рецепта, съотношение 1/3 - 1/4 цимент вар или пясък е добре, сложи и фибри няма да сбъркаш, оксидна боя ако искаш цвят, ала-бала... и мажи смело :)
crez - майстор
Не забравяй най-важното, след 2-3 часа се качи пак и с четка и вода мини всичко за да не напука. Аз мажа с четката рядък терекол.
digitalpr - специалист
Благодаря за съветите!

Тема "Подмазване капаци на покрив?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: