Всички въпроси за вилата.
gechevp - специалист
Хич не са оферта.
Ако имаш тези пари по-добре да ти направят дървена къщичка. Най-обикновенните строителни контейнери са по 6-10 хиляди...
За това което показваш на снимката сигурно 30 бона не ти мърат - по-добре да си направиш къщичка :)
Lazy_666 - специалист
Добре, може ли да ми обясните като на идиот (за да Ви разбера) какво ми пречи да излея една плоча за под и една плоча за таван, с няколко колони и просто да и направя стени от материал по избор?
kozl - майстор
На първо място закона. Нямаш РС. А за да получиш РС трябва да започнеш от проект.
И как ги отливаш тези плочи и колони :? Армировка ке има ли? И по ква схема ще я редиш или че наФъргаш железо у бетона да има?
VLADO66 - майстор
kozl написа:
На първо място закона. Нямаш РС. А за да получиш РС трябва да започнеш от проект.
И как ги отливаш тези плочи и колони :? Армировка ке има ли? И по ква схема ще я редиш или че наФъргаш железо у бетона да има?
РС е разрешение за строеж, а не разширителен съд примерно. :)
Lazy_666 - специалист
Е плоча не може ли да се отлее за таван? Аз не се заяждам, наистина питам, защо да не се отлее плоча за таван, вместо да се ходи по мъките на изграждането на конвенционален покрив. Преди 4-5 години, ремонта на 70кв.м. покрив излезе 5-6к в лева. Това са си доста кинти. Не съм запознат със строителната организация, и не мога да кажа колко ще излезе само бетонен покрив, но ми се струва, че ще е значително по-малко.

А в крайна сметка, когато тръгнеш да строиш нормална къща пак ти трябва РС (не "разширителен съд") така че това комай може да отпадне като довод.
VLADO66 - майстор
Има достатъчно дискусии във форума относно това дали е по евтин бетоновия или дървен покрив,както и стойността на сглобяемата спрямо монолитната конструкция,както и сроковете за завършването им.Относно цената на готовите тип контейнер е по-ниска тъй като се прави в заводски условия където имат голям капацитет на производство и материалите влизат на цена недостижима за индивидуален купувач.Някак си караш наедро-плоча отгоре и отдолу и готово. без да отчиташ че довършителните работи могат да добавят два пъти повече пари от грубия строеж.
edre - специалист
kozl написа:
На първо място закона. Нямаш РС. А за да получиш РС трябва да започнеш от проект.
И как ги отливаш тези плочи и колони :? Армировка ке има ли? И по ква схема ще я редиш или че наФъргаш железо у бетона да има?
Ами ако опита с преместваем обект?
Lazy_666 - специалист
VLADO66 написа:
Има достатъчно дискусии във форума относно това дали е по евтин бетоновия или дървен покрив,както и стойността на сглобяемата спрямо монолитната конструкция,както и сроковете за завършването им.Относно цената на готовите тип контейнер е по-ниска тъй като се прави в заводски условия където имат голям капацитет на производство и материалите влизат на цена недостижима за индивидуален купувач.Някак си караш наедро-плоча отгоре и отдолу и готово. без да отчиташ че довършителните работи могат да добавят два пъти повече пари от грубия строеж.
То това само на запад. Там мат'ряла е евтин, за разлика от работната ръка. Тък у нашенско, е друга губерния. Производителите гледат големите батковци отвъд океана и си сверяват цените с тях. Не би трябвало да може за мебел по поръчка да платя по-малко или толкова колкото за конфекция... Но ми се случи.

П.С. Ще потърся тези теми. Не съм попадал на тях, но най-вероятно не съм използвал правилните ключови думи. Благодаря.
kozl - майстор
edre написа:
Ами ако опита с преместваем обект?
А кой обект е преместваем :? Някъде местят катедрали :?
edre - специалист
kozl написа:
edre написа:
Ами ако опита с преместваем обект?
А кой обект е преместваем :?
Има наредба за тях.

Тема "Павилион като вила - цена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: