Всички въпроси за вилата.
Здравейте на всички ! Искам да попитам това истински помпи ли са , защото в магазина ми се кълняха , че са най-истинските а и цената им не е малка ! Аз си купих потопяема помпа 3,5 кубика за 700 лева , но на третия месец ми се отчупи ухото за осигурителното въже и помпата остана да виси на кабелите . Купена е от Пловдив от магазина на "Геомат " където не искат да ми признаят гаранцията и твърдят , че такова нещо не може да се случи и нарочно съм я бил ударил , че да се счупи ! Как да процедирам не знам , защото от магазина един дебел и нелюбезен индивид ми обясни , че не мога да се оплача в КЗП , защото съм си я купил на фирмата и КЗП не урежда спорове между фирми !!!
Искат ми 300 лева за нов корпус а помпата е в гаранция ! Някой имал ли си е работа с Калпеда?
magi208 - специалист
Много е гадно да има такива отношения , но е типично за България :(
Иначе Калпеда са просто едно скъпо менте !
Все пак си мисля , че за парите , които струват може поне да ги ремонтират гаранционно ама човешката алчност няма граница :(
И аз като теб съм си мислела , че това е помпа от ранга на Вило и Грундфос понеже цената им е такава , но се оказа , че е само маркетингов трик .
Гони ги до дупка мушениците!
velsi - Почетен майстор
Не знам какво представлява въпросната помпа, но си мисля, че винаги можеш да направиш една метална скоба, която да обхваща корпуса, стегната с болтче и завършваща с халка, на която да закачиш въжето. В пъти по-добре, отколкото да се разправяш с тъпанари.
magi208 - специалист
Да бе вярно - скобата е много добро решение ! Вземай хром-никелова скоба и халка и връзвай ! едва ли е над 20 килограма помпата!
Фитилчо - майстор
И да е над 20 кг, скобите са доста здрави, особено онзи тип с ролките и винтче затягащо.

Слагай смело и се не бой :-D и не се разправяй с кретени.

Тема "Помпа Калпеда - мнения" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: