• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
monster18 - специалист
Здравейте колеги предстои ми ремонт на покрива на вилата който ще е частичен само сменям изгнилите греди и евентуално шипките и ще трябва да се подмажат и капаците та въпросите ми са понеже не съм се занимавал никога с това и ще викам майстор то е ясно та стаите са 2 едната е 3 на 3 другата е 4 на 4 метра грубо ви го казвам как да сметна колко квадрата е покрива и да ми кажете за колко време може да се направи и какви пари ще отидат долу горе наистина ще съм ви благодарен много :|
hidrazin - майстор
monster18 написа:
...какви пари ще отидат долу горе ...|
:? По-скоро ще е горе.
Смятането на квадратите - по Питагоровата теорема. Учи се в основното училище.
Ако беше внимавал в училище, щеше да знаеш че по размера на стаите не може да определиш колко квадрата е покрива.
Това дава повод на "майсторите" да те прецакат в квадратите. :-D
:partyman:
monster18 - специалист
Да ясно сега научих и че наклона имал значение за квадратите а поне долу горе колко време може да трае този ремонт и като сума какво да глася?Изгнили греди да има най много 2 и шипки там 1 -2 пачки те май са по 15 лева но не знам по колко взимат майсторите за да си направя сметката грубо , защото ще разполагам с адски ограничен бюджет ако ме разбирате .Понеже ще го прехвърлям на мое име а там парите са доста и ще се оръся и така нататък но ремонта на покрива е наложителен .

Така като гледам нещата са много относителни и май най добре да водя майстор на оглед и да ми каже какво ще става така мога да науча ориентировъчна цена нали така ?
hidrazin - майстор
Е ами това последното е най-вярното.
:partyman:
schuldiner - майстор
А може да си кажеш бюджета и по него да те ориентираме какво може да се направи.

Квадратура на покрива по наклона: правоъгълник 3 м + 4 м на 4 м, прибавяш стрехи, ако има (примерно по 50 см), умножаваш по коефициента на наклона (колкото е % на наклона с толкова увеличаваш площта на фигурата) и получаваш между 30 и 50 квадрата. За по-точно - с рулетката по покрива.
monster18 - специалист
Ами бюджета е от рода на 300-400 лева максимум поне на този етап ! :?
Вадим Владимиров - специалист
Тя и работата ще е частична.
monster18 - специалист
Как работата ще е частична не разбрах
monster18 - специалист
Хе хе чак толкова [-X
  • 1
  • 2

Тема "Частичен ремонт на покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: