• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
yancho_lud - специалист
Предстои ми ремонт на покрива на вилата и съм се спрял на тези керемиди. http://www.jilishta.com/bitumna_keremida.php За покрива на къщата по съвет на форума използвах метални керемиди, но сега няма как да ги транспортирам до вилата. Очаквам мнения на хора които са слагали тези керемиди или имат пряко наблюдение върху тях, абе от хора които разбират. За монтажа ми е ясно, но дали са надеждни, че не ми се ще да правя покрив на всеки 5 години. Покрива е двускатен около 35-36кв.м. с приличен наклон.
шоп - майстор
yancho_lud, на мен също ми е интересен продуктът.

Нямам представа каква е цената на м2, но съм привлечен от лекотата им

Аз съм привърженик на канадските битумни шиндли ИКО, защото са леки и качествени, но тези определено са с 3D ефект и ми е интерсено каква е цената и гаранцията?
yancho_lud - специалист
Цената в Хасково е 14.92лв. за квадрат минус 10% отстъпка. Гаранцията е 15 години. Гледах ги в практикер на 13.55лв. за квадрат което всъщност идва горе-долу същото.
Вадим Владимиров - специалист
Една малка подробност. Гаранцията важи при показване на документ доказващ покупката. В случая- касов бон. Касовия бон колко време издържа? Аз знам за 4-5 години при идеални условия.
yancho_lud - специалист
На мен не ми е толкова важна самата гаранция, а колко са издръжливи във времето?
VLADO66 - майстор
Продукта е сравнително нов,Имам една стопанска постройка с Ондулин/оригинален/ на 10 г и няма течове и видима промяна на външния вид.
Svetoslavoff1 - майстор
Не съм от баш разбирачите, но също ги заглеждах, преди да почна като теб ремонт на покрива на вилата. Доста мислих и претеглях, но накрая ги отхвърлих като вариант. Все пак не покриваш стопанска постройка, а едно изрешетване от градушка...
шоп - майстор
Svetoslavoff1, прав си. Този риск съществува.
Миналата година София бе ударена от ужасна градушка. Коли за милиони бяха потрошени. Изолации, соларни колектори и покриви бяха надупчени. Само да спомена, че имаше адски много керамични керемиди и битумни шиндли пробити. Май само металните керемиди и керемидите от соца на над 30-40 години оцеляха.
  • 1
  • 2

Тема "Керемиди Ондувилла на Ондулин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: