• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
monster18 - специалист
Ами все пак ще изчакам някой колега който се е справил с подобен проблем да пише и тогава ще видя какво ще правя .
kozl - майстор
Е ако ставаше с чакане...........................
Трябва си проучване. Какви са фундаментите, на каква дълбочина? Каква е земната основа? :roll:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Хората нямат пари, затова така
Освен да залепят ленти тънка хартия по пукнатините, да следят как се развива процеса...
themask - специалист
monster18 написа:
Не колега аз няма да ги подкопавам из цяло,a а само малко колкото да влезе бетон под тях ако сте ме разбрали .За съжаление не познавам конструктор който може да ме напъти .И затова обмислям това което съм чувал и виждал на други места . Не знам аз и за, това пуснах тема и тук със надеждата да се включи някой колега който е имал подобен проблем и го е решил по подобен начин .
Много добре те разбрах. Затова ти казвам - ако ще копаеш ПОД дадена стена, за да подливаш бетон отдолу, то прави го на етапи - да кажем копаеш под 1/3 от стената, подливаш бетон, копаеш друга 1/3, подливаш и така... а не цялата наведнъж. Патил съм си от подобни изпълнения и ще кача снимки по-късно, за да видиш за какво ти говоря...
tanosliven - специалист
Трябва подсилване на основите /,ако има такива /като начало.Проблема е сериозен и си иска оглед на място от специалист.Не е за направи си сам за съжаление.Занимавам с такива проблеми и причините са 99,99% лошо свършена работа/меко казано/така че нека първо го види специалист на място за да ти каже точно какъв е проблема.Успех!!!
tanosliven - специалист
themask написа:
monster18 написа:
Не колега аз няма да ги подкопавам из цяло,a а само малко колкото да влезе бетон под тях ако сте ме разбрали .За съжаление не познавам конструктор който може да ме напъти .И затова обмислям това което съм чувал и виждал на други места . Не знам аз и за, това пуснах тема и тук със надеждата да се включи някой колега който е имал подобен проблем и го е решил по подобен начин .
Много добре те разбрах. Затова ти казвам - ако ще копаеш ПОД дадена стена, за да подливаш бетон отдолу, то прави го на етапи - да кажем копаеш под 1/3 от стената, подливаш бетон, копаеш друга 1/3, подливаш и така... а не цялата наведнъж. Патил съм си от подобни изпълнения и ще кача снимки по-късно, за да видиш за какво ти говоря...
Така бетон не се залива,трябва да се залее пояс без прекъсване иначе е пределно ясно какво ще се получи отново.Работата на инженера е да изчисли колко голям да е пояса /според товара който ще носи/и колко и какви железа да се сложат и как да се вържат и свържат с къщата./
В саита на Hilti има доста информация,аз използвам само Хилти при такива ситуации.
velinsl - специалист
На къщата имахме такъв проблем, но на по-голяма височина. Без строител да се намеси не можа да стане.
За това дори и да не е стоителен инженер, консултирай се с някоя строителна фирма и я наеми.
Има опасност да набиеш доста средства и да няма желаният ефект, докато с малко повечко средства ще го постигнеш.
Все пак фирмите купуват материалите с отстъпка, а това не изисква месеци наред труд.
crez - майстор
Колега прочети тук е коментирано всичко по твоя въпрос http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 47&t=39328
  • 1
  • 2

Тема "Пукнатина на вилата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: