• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
Ако имаше вода нямаше хич да го мисля.
Като влезна 1 метър са камъните сега и няма вода заради този пясък. Трябва да го изчистя според мен още един метър или повече ама ме е изтрах да не ме затрупат тези камъни . Как да го изчистя по бързо или няма друг вариант.
Junak - майстор
Само недей казва, че си с вибрационна помпа :?
Не съм съм с вибрационна помпа.С помпа вида съм. :-D
kr1100 - майстор
Referent12 написа:
Ако имаше вода нямаше хич да го мисля.
Като влезна 1 метър са камъните сега и няма вода заради този пясък. Трябва да го изчистя според мен още един метър или повече ама ме е изтрах да не ме затрупат тези камъни . Как да го изчистя по бързо или няма друг вариант.
Тука нещо си противоречиш : " кланецетът защото е направен с гривни 7 метра "
И от какво те е страх ? Пръстените да не те смачкат ли? Хвани 2-3 ма помошника горе за макара с кофата за изгребване. Долу е лесно пей сърце - загребваш с кофата и вдигай - горе да му мислят и да са якички.
Докато има пръстени няна страшно. А пък като те е страх си приготви парички има хора дето ще влязат и ще изгребват пясъка.
Офф - не е по въпроса на питащия, но защо съм писал по-горе -защото съм го играл филма при изкопаване на кладенец до 8,5м дълбочина. Копаене пръстен, копаене ...пръстен.Нагоре надолу до водата. Оттам с 3 помпи смучат и с рибарски гащеризон долу с кофата загребване. Горе мор не могат да си вземат въздух. Спре ли някоя помпа водата се покачва и ще ми напълни гащеризона и аз нагоре по стълбата.Обезвъздушаване на помпа/и та/е и пак копаене.
Не сте ме разбрали долу е направен с камъни а нагоре е с пръстени . Влизал съм поне 5 пъти да го чистя но след време пясъка се връща и няма вода. Ако беше с гривни направен долу хич нямаче да се притеснявам щях да копая.
Но последния път когато го чистехме намерих долу паднал камък това значи че камъните долу са се разместили и един от тях беше паднал но не беше много голям .Какво да направя за да се оттърва от пясъка за да има вода ? :)
  • 1
  • 2

Тема "почистване на кладенец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: