• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
здравейте ,
бих искал да попитам за съвет от някои който е срещал сходен проблем .
живеем на вила на която имаме кладенец които използваме за напояване на градината и водоснабдяване на къщата .
при изкопаването кладенеца бе 12 метра дълбок 1 метър диаметър затръбен с циментови коруби , но с течение на годините придоби наноси и сега е дълбок 8метра. та въпросът ми е как въпросните 4 метра наноси могат да бъдат почистени или каквото е нужно за да бъдат премахнати , като се има предвид това , че от сегашните останали 8м. 5.5м.са вода която дори и в горещите летни месеци при продължително черпене не спада с повече от 0.5м ? а идеята за това почистване е ,че когато беше по дълбок имаше слаби промени в нивото на водата дори и при дълги дъждовни периоди ,а сега не е така . при пролетните дъждове много се влияе нивото и проблемът е там , че на 1- 1.5м под повърхността на земята има двуметров пясъчен слои през които започна да прониква вода в мазето на къщата. ще съм много благодарен ако някои подскаже с полезна информация ! надявам се темата да е пусната на правилното място и с достатъчни пояснения , извинявам ако не е така.
hidrazin - майстор
Намери си някоя фирма дето извършва услуги с еърлифт.
:partyman:
А може ли малко пояснение що за деиност е ?
Krass - майстор
Хм, не знаех, че въздуха се подава контролируемо през 3 сек. При мен вкараха тръби 1 1/4" и компресора си подаваше въздух постоянно. Вярно е, че калта излизаше на тласъци, но не съм забелязал клапан, който периодически да отваря.
https://www.youtube.com/watch?v=M5STqH71rn0
http://www.aquawell.net/airlifting-clean-outs/
Krass - майстор
Работата стана- Питам и отговор не искам. :?
От Стара Загора съм . А за питането наистина ме вълнува но няколко дни бях възпрепятстван и не съм
влизал за което се извинявам .
Знаете ли защо кладенецът ми се пълни с пясък имам предвид чистим го ръчно с кофа 50см надолу колкото да има вода за поливане и след 2 месеца става същата работа и има една педя вода. И има ли вероятност да м е затрупа кланецетът защото е направен с гривни 7 метра и после е с камани. Някои казват че трябва да се изчисти до дъното където имало някакъв кръст и повече нямало да се пълни с пясък.Какво трябва да се направи и има ли вероятност да ме затрупа кладенецът?
Kokar - специалист
На първо място, разбира се, е търсенето на кръста. Ако се намери - мероприятията приключват. :supz:

Ако кръстът не се намери има няколко варианта:
1. Благоприятен вариант. Копае се по-дълбоко, така щото сушавите дни, седмици или месеци да не влияят толкова пряко и се оказва, че вода си има достатъчно;
2. Неблагоприятен вариант. С удълбочаването на кладенеца, пада и водното ниво...; и
3. Неблагоприятен вариант. Нищо не правим - само съзерцаваме:
- Ако изнасянето от пясък е на ниво бетонните пръстени, поколението да му мисли; или
- Ако изнасянето от пясък (вид суфозия) е от нивото на камъните, трябва да сме готови за Апокалипсиса или немедленно да сложим още бетонни пръстени, за да предотвратят срутване на кладенеца.
  • 1
  • 2

Тема "почистване на кладенец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: