Всички въпроси за вилата.
kopaiko - специалист
Здравейте.По какъв начин може да спира помпа на кладенец когато се изчерпи водата.Гледах едни блокчета за управление с три електрода но неразбрах по какъв начин действа цялата система.С поплавък прекъсвач в моя случай мисля че не е удачно защото водата в кладенеца ми е максимум 1м .
vinkelmen - специалист
kopaiko написа:
Здравейте.По какъв начин може да спира помпа на кладенец когато се изчерпи водата.Гледах едни блокчета за управление с три електрода но неразбрах по какъв начин действа цялата система.С поплавък прекъсвач в моя случай мисля че не е удачно защото водата в кладенеца ми е максимум 1м .
Защо да не е удачно? Това е възможно най-евтиния и лесен начин, стига диаметърът на кладенеца да позволява използването на поплавък. Друг подходящ начин е да използвате електронен пресостат, който също осигурява защита от сух ход.
Помпата каква е - външна (суха) или потопяема?
Krass - майстор
"Блокчетата за управление" с три електрода ( http://www.thermoeconomic.com/elektronn ... i-nr-p488/ ) ти осигуряват автоматично изключване на помпата при достигане на минимално ниво и включват отново помпата при напълване на кладенеца до максимално. За кладенец са идеални. Имат нужния хистерезис, а обикновен поплавък, туба или каквото там сте пуснали да плува, постоянно ще включва и изключва помпата.
kopaiko - специалист
Помпата е външна самозасмукваща.Нивото в кладенеца ми е 1м. и искам да го изпразвам максимално. Поплавъците мисля че немогат да се настроят така че на дъното да останат5-10 см вода.Мисля за електронен пресостат или тези блокове за управление стига да могат да работят на 7.5м дълбочина.
Krass - майстор
Електронните ниворегулатори могат и на един см. да се настроят. Датчикът е проводник, който опира във водата. Щом нивото падне на мм. под датчика системата изключва.
nbr - специалист
Да се има предвид:
"Контролера НЕ работи правилно със сонди и проводници по дълги от 3 метра !"
Аз имам точно този и с дълги кабели не работи.

Мисля да пробвам този вариант
Максимална дължина на проводниците към сондата : 15м със сечение 0,25 – 0,5 мм²;
kozl - майстор
Ползвай първото предложение на Krass. Работил съм с електронни ниворегулатори в сондаж и в резервоари и сондите (проводниците) е наложително периодично да се вадят и почистват, защото се опроводяват според зависимост от качествата на водата и разстоянието м-у проводниците. Първото предложение на Kass е най-лесно за поддръжка пък предполагам и евтино като цена. Само че го свържи през контактор към помпата. Пак ще трябва периодична проверка да не са се запушили отворите или да не заседне поплавъка и това пак зависи от съдържанието на водата.

Тема "Датчици за ниво на вода." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: